1. هم‌رده
  2. کتاب و مجلات
  3. خرید کتاب “مباحث جاری ذیحسابی” اولین منبع جامع، کاربردی و آموزشی حوزه ذیحسابی و مالی

خرید کتاب “مباحث جاری ذیحسابی” اولین منبع جامع، کاربردی و آموزشی حوزه ذیحسابی و مالی

کتاب و مجلات
خرید کتاب "مباحث جاری ذیحسابی" اولین منبع جامع، کاربردی و آموزشی حوزه ذیحسابی و مالی

واقعیت این است که حوزه نظارت مالی دولتی نیازمند محتوا و دانش بیشتر برای آشکار شدن ابعاد مختلف آن به منظور اصلاح و بروزآوری است. هر چه در این باره بیشتر تحقیق و پژوهش گردد، اثر بخشی و کارایی، در نتیجه افزایش آگاهی ها، بیشتر خواهد شد. اما به نظر می رسد عرصه نظارت مالی کشور به قدری درگیر مباحث رد و اثبات نظریه ها، مواد قانونی، تفسیر و برداشت های سلبی و ایجابی شده است که از پرداختن به مباحث نظری و تولید ایده ها و روش های نو بازمانده است. گمان می رود، توجه به مباحث نظری حوزه نظارت مالی، در کنار توجه به قوانین و مقررات و سایر امور مرتبط، از نیازهای ضروری برای اجتماع ناظران مالی کشور است.

لینک دانلود فهرست کتاب مباحث جاری ذیحسابی

لینک خرید آنلاین نسخه چاپی کتاب

به یاد داشته باشیم که تعدیل و تکامل روش ها و رویه های موجود در حوزه نظارت مالی دولتی کشور، از خلال نقد و بررسی کارایی های عملی آنها و از این رو کاربستشان رخ می دهد. بنابراین لازم است با تولید و نشر محتوا و آثار کاربردی مرتبط، ضعف و فتور روشها و رویه های نیازمند اصلاح را آشکار و با کمک ایده ها و فناوری های جدید، نتایج حاصله را مبنای تکامل، کارایی و اثربخشی آنها کرد.

مباحث جاری ذیحسابی

کتاب مباحث جاری ذیحسابی تلاشی است برای تدوین یک منبع مختصر و مفی، اما جامع، در حوزه ذیحسابی و امور مالی با در نظر گرفتن جنبه های تخصصی و مدیریتی.

کتاب حاضر بدون هر گونه ادعا در هر زمینه ای، تلاشی هر چند اندک برای ایجاد مباحث جدید در حوزه نظارت مالی کشور و به خصوص ذیحسابی است. اگرچه که این مباحث برای علاقمندان آشنا بوده باشد. کتاب در دو بخش اصلی نظری و قوانین طراحی و فصل بندی شده است. اما در هر صورت، به زعم نگارندگان، عناوین فصول همان مباحث جاری ذیحسابی هستند که هر یک نیازمند توجه و تفکر و شرح و بست هستند.

مواردی همچون، تخصص و تجربه، نوآوری، کنترلهای داخلی، مدیریت و تصمیم گیری، تفسیر قانون و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست