شهدای کارمند و کارگر: شهید منصور اعتمادی فر

0

پاراف شهدای کارمند و کارگر: شهید منصور اعتمادی فر : نام پدر: خلیل الله تاریخ تولد: – /01/1341
محل تولد: ایران – اصفهان – اردستان – زواره تاریخ شهادت: 13/03/1361
محل شهادت: قائم شهر طول مدت حیات: 20 سال

زندگینامه:
منصور اعتمادی‌فر در فروردین ماه سال 1341، در روستای زواره از توابع شهرستان اردستان استان اصفهان متولد شد و در دوران کودکی به همراه خانواده به اصفهان نقل مکان کرد.
به دلیل نبوغ زیادی که داشت، از 5 سالگی به مدرسه رفت. به مسایل دینی بسیار پایبند بود.
دارای اخلاق نیکو و درک و فهم عالی بود. سال 1358 دیپلم خود را با رتبه‌ای عالی گرفت و همان سال در دانشگاه در رشته مهندسی برق دانشگاه تهران قبول شد. سپس با عده‌ای از دوستانش عازم مناطق کردستان شد.
ابتدا به کامیاران و سپس به منطقه جوانرود رفت و در طی دو سال اقامت، طرح‌های مؤثری را ارایه داد. در عین حال مسئولیت فرهنگی جهادسازندگی را بر عهده داشت. یکی از فعالیت‌هایش، بر عهده گرفتن مسئولیت روابط عمومی سپاه پاسداران منطقه کامیاران بود.
او در رابطه با وحدت برادران شیعه و سنّی تلاش و کوششی بسیار نمود و بیانات و نوشته‌های مؤثری داشت. سرانجام در تاریخ 13 خرداد 1361 در سانحه‌ی رانندگی در قائم شهر در سن 20 سالگی به شهادت رسید.
وصیت نامه:
وای بر حالمان که بر حالمان نمی‌نگریم و بر حال دیگران خرده می‌گیریم چه سخت است نشستن و محاسبه نمودن٬ محاسبه نفس٬ به حساب اعمال رسیدن و کردار و گفتار را نگریستن و این نفس چه عجیب است که در حال همه می‌نگرد و در حال خود نه.
من کم‌کم می‌فهمم که دانایی زیاد در مشکلات چاره‌ساز نیست و دانش‌ها هنگام سختی‌ها و انتخاب‌ها راهگشا نمی‌باشد بلکه آن پاکی و دوستی و آرامش نفس است که انسان را در لغزشگاه‌ها حتی بدون توجه به خود آدم محفوظ می‌دارد.
چه سخت است مبارزه٬ چه دشوار است جنگیدن٬ چه سخت است مبارزه٬ مبارزه با مبارز حیله‌گر و مکار٬ چه دشوار است تنها جنگیدن٬ چه رعب‌انگیز است و وحشتناک جنگیدن با دشمن داخلی٬ چه ترسناک است تنها با دشمن درون با حیله‌گر و مکار جنگیدن…
زمان بر وفق مراد بودن احوال تصمیم‌گیری و عمل بسیار ساده است و طریق احسن گزیدن سهل است آن زمان که مشکلات نباشد٬ ناراحتی‌ها نباشد٬ سختی‌ها نباشد آن زمان که انسان در صحنه مستقیماً حضور نداشته باشد به راحتی می‌تواند راه راست بپیماید و با آرامش طی طریق کند.

یادشان گرامی و پاینده باد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید