شهدای کارمندی و کارگری: شهید مهدی احمدیان

0

پاراف شهدای کارمندی و کارگری: شهید مهدی احمدیان: نام پدر: حاجی خان تاریخ تولد: – / – /1340
محل تولد: – تاریخ شهادت: 04/02/1365
محل شهادت: جزیره مجنون طول مدت حیات: 25 سال
مزار شهید: بهشت زهرا(س)_ قطعه53_ ردیف 3

زندگینامه : مهدی در روز نیمه شعبان سال 1340 به دنیا آمد.
پدر بزرگوارش به نام حاجی خان مقدمات فراگیری احکام اسلامی و تلاوت قرآن را برای فرزندشان فراهم نمودند و مادرشان در دامان پاک و پر مهر خود، او را پروریدند.
علاقه ی زیاد این کودک به احکام اسلامی و یادگیری قرآن سبب گردید به سرعت پیشرفت نماید و معلم قرآن شان او را تشویق به رفتن به حوزه ی علمیه قم نمودند.
در تمام جریانات انقلاب، بلااستثناء و بدون احساس خستگی شرکت می نمودند. و از آن جا که نمی خواستند غرور، ایشان را بگیرد، اقدامشان را برای هیچ کس بازگو نمی نمودند. حضور در حوزه ی علمیه قم به عنوان کانون مبارزات، از ایشان، طلبه ای سلحشور ساخت.
سال 1360، همراه و همسفر خود را یافت احمدیان در امور فرهنگی، بسیج مسجد سپهسالار نیز فعالیت می کرد و مأموریت هایی در حفاظت از شخصیت ها به عهده می گرفت. در یکی از این مأموریت ها که حفاظت از جناب آقای خامنه ای را بر عهده داشتند، توسط منافقین مورد حمله قرار گرفتند که منجر به مجروح شدن او و شهادت یکی از دوستانش به نام شهید حسین نصرتی گردید.
پس از بهبودی مجدداً راهی قم شدند و به تحصیل در حوزه ادامه دادند و به عنوان مسؤول شعبه تحقیقات دادسرای شهرستان قم به کار پرداختند که تواضع ایشان و مهربانی هایشان همه را مجذوب نموده بود. علی رغم پذیرش این مسئولیت بارها در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمودند تا سرانجام پس از اعزام از طریق بسیج حضرت امیر المؤمنین قم در تاریخ 4 ارديبهشت ماه 1365 در جزیره مجنون در سن 25 سالگی به شهادت رسیدند.
این شهید در نیمه شعبان متولد شد، در نیمه شعبان ازدواج نمود در نیمه شعبان به شهادت رسید. به گفته همسر ایشان، یکی از دعاهایی که همواره تکرار می کردند این بود «اللهم ارزقنا توفیق الشهادت فی سبیلک» که سرانجام مستجاب گردید.
خداوند او را در زمره ی سربازان امام زمان (عج) قرار دهد و روح پاکش را با ارواح طیبه ی اهل بیت محشور گرداند.
پیکر مطهر این شهید در گلزار شهداي بهشت زهرا، قطعه ی 53، ردیف 3 به خاک سپرده شد.
از او دو فرزند به يادگار باقي ماند.
وصیت نامه:
با درود و سلام به روان پاک شهدای جنگ بدر و خیبر و احد و… در کشور ایران اسلامی و امید به توفیقات الهی در جهت بیان صحیح و سالم وصیتم را بیان می دارم.
بدواً برای این که بتواند هدفم و نیتم در جهت تقرب «الله» باشد پناه به خداوند متعال می برم و از شیطان رانده شده که مبادا هنگام حرکت قلبم را هوی و هوس غالب شود و سپس ذکر « استجیر و بالله و من نار» را بر زبان جاری می نمایم.
چنان چه خدای ناکرده عقلم مغلوب شد و هوی و هوس غالب شد پناه می بریم به خداوند ازآتش جهنم.
و اما حال که به جبهه حق علیه باطل آمدم تا ان شاءالله آن چه که موجب رضای خداوند باشد فراهم نمایم چه کشتن، چه کشتن شدن و اسیر و معلول… هر چه که خداوند مصلحت بداند علی ایحال، نمی دانم آیا خداوند مرا می بخشد یا خیر.
از طرفی می ترسم که در جبهه هستم چون هر لحظه ممکن است کشته شوم و اگر کشته شدم دیگر مهلت نیست وقت عذاب است خدایا چه کنم نجاتم ده از طرف دیگر می بینم شاید این ترسم موجب ضعف فعالیتم در جبهه گردد و خدایی ناکرده کوتاهی نمایم پس توکل بر تو می کنم و امیدوارم مرا ببخشی و پناه می برم به تو که اگر مرا نبخشی، حداقل از این به بعد کوتاهی نمی کنم. اما خدایا از تو می خواهم به حق عظمتت، رسولت، مهربانیت مرا ببخشی.
بد نیست سخنی با بعضی از مردم ایران و جهان داشته باشم خداوند تبارک و تعالی می فرماید: «کتب علیکم القاتل و هو کره لکم و عصی ان تکرهوا شیی و هو خیر لکم» (سوره بقره آیه 219) جنگ بر شما مقرر شده و آن مورد اکراه شما است و چه بسا چیزهایی که شما آن را کراهت می دارید در صورتی که به نفع شما است، خوب است تدبر و تفکری نسبت به آیه فوق کرده تا شناخت ها افزوده شود.
سخن دیگرم با امت حزب الله است بهتر است واجب کفایی بودن امر به معروف و نهی از منکر توجه شود و این قدر نسبت به یک دیگر بی تفاوت نباشید مخصوصاً بانوان محترمه، خواهرم اگر تو حجاب را خوب حفظ می کنی در حین این که گاهی اوقات هم ممکن است به ندرت دقت کامل نشود و دیگران نسبت به این امر بی تفاوت باشند این را بدان در قبال این بد حجابی که در جامعه موجود است مسئول خواهی بود اگر همگی شما همت گمارید در حد شناخت خود و دیگر خواهران نسبت به این امر مهم در حد واجبات و محرمات و چه در حد اخلاقی و عبادی به یک دیگر متذکر شوید و اگر چنان چه می خواهید خدمت بیش تری به اسلام و جنگ بنمایید با توجه به اینک جنگ اول معنویت و روح الهی می خواهد و جوانان ما می بایست از این نکته نظر قوی باشند و از طرفی امام امت می فرماید: جامعه فاسد و سالم بستگی به زن فاسد و سالم دارد و خود و دیگران را بهتر بنمایید این طور مپندارید که حجابم کامل است شما الگوی خود را فاطمه زهرا (س) قرار دهید و می بینید که خیلی فاصله است تا خودتان را بسازید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here