۴ میلیون شاغل دولتی ۷۰% بودجه را مصرف می کنند

0

پاراف ۴ میلیون شاغل دولتی ۷۰% بودجه را مصرف می کنند : شهرام آدم‌ نژاد، معاون برنامه‌ ریزی سازمان راهداری و حمل‌ و‌نقل جاده‌ای گفت: هزینه درآمدی چهار میلیون نفر شاغل بخش اداری کشور از محل بودجه است و تقریبا بیش از ۷۰ درصد بودجه کشور را شامل می‌شود.

معاون برنامه‌ ریزی سازمان راهداری و حمل‌ و‌نقل جاده‌ای اظهار کرد: امروز که جامعه در شرایط پسا تحریم به‌سر می‌ برد باید به نوع هزینه‌ کرد سازمان‌ها و توابع آن توجه ویژه شود.
وی با بیان اینکه قسمت اعظمی از درآمد و خدمت صرف هزینه‌های جاری می‌شود، افزود: قسمت عمده‌ای از درآمد نفتی صرف هزینه‌ نگهداری از زیرساخت‌های کشور اعم از ساختمان‌های دولتی، مهمان‌سرا‌ها و ساختمان‌هایی از این قبیل می‌شود.

امروز نزدیک به چهار میلیون نفر شاغل در بخش اداری در کشور وجود دارد که هزینه درآمدی آنها از محل بودجه بوده و تقریبا بیش از ٧٠ درصد بودجه کشور را شامل می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: پاسگاه‌های پلیس‌ راه برای حفظ روحیه و ایمنی سفرهای هم‌وطنان در جاده‌ها ساخته می‌شود، اما در برخی جاده‌ها پاسگاه‌هایی ساخته شده که از وظیفه اصلی و ضرورت وجودی خود دور شده‌اند.

وضعیت اعتبارات جاری:

قابل ذکر است که، این برای اولین بار نیست که مسئولان به ذکر انتقاد از حجم بسیار زیاد اعتبارات جاری دولت می پردازند.

این یک واقعیت است که حجم بسیار زیادی از اعتبارات سالانه توسط خود دولت، صرف امور جاری می شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here