قانون مرخصی 9 ماهه زایمان باید اجرا شود

0

پاراف  قانون مرخصی 9 ماهه زایمان باید اجرا شود: مولاوردی، معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در همایش روزجهانی تغذیه با شیر مادر خطاب به دستگاه‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی،  از اجرا نشدن استفاده پدران از دو هفته مرخصی پس از زایمان مادر و مرخصی زایمان 9 ماهه مادران که بیمه تأمین اجتماعی به دلیل کمبود بودجه آن را اجرا نکرد،گلایه کرد و گفت: برخی دستگاه‌ها که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، این موضوع را اجرا نمی‌کنند و برخی دستگاه‌ها که تحت پوشش خدمات درمانی هستند، مرخصی ۹ ماهه را اجرا می‌کنند که دیوان عدالت در رأی خود بر وحدت رویه در اجرای قانون تأکید کرده است.

مولاوردی همچنین از بازگشت مهدکودک‌ها به ادارات خبر داد.

همچنین در این همایش دکترعلی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: دستورالعمل شیر خشک برای مادرانی که نمی‌توانند شیر خود را به کودکان بدهند در حال اجرا است، در برخی مناطق شهری و روستاها به این منظور کوپن داده می‌شود.

مولاوردی دیروز در نشست خبری دیگری به مناسبت دومین نمایشگاه و همایش بین المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار گفت: 78درصد زنان ایرانی از نظر اقتصادی غیر فعال هستند.

20میلیون زن خانه دار در کشور وجود دارند که در سرشماری ها خودشان را بیکار معرفی می کنند و همچنین زنان کشاورز که بیشترین فعالیت را انجام می دهند اما خود را بیکار می‌دانند؛ بر همین اساس، نرخ اشتغال زنان در جامعه 6/12 درصد است .

همچنین مشاور معاون وزیر صنعت و معدن در امور زنان و خانواده گفت: زنان کارآفرین تا پیش از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار بر اساس طرح پیشنهادی از 10 تا 200میلیون تومان وام دریافت می کنند .*ایران.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here