تخلف برخی اقدام غیر قانونی برخی دستگاه‌های دولتی در کاهش ساعت کاری ماه رمضان

0

پاراف تخلف برخی اقدام غیر قانونی برخی دستگاه‌های دولتی در کاهش ساعت کاری ماه رمضان : در حالی که طبق اعلام رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، دولت در سال جاری کاهش ساعت کاری ادارات دولتی در ماه رمضان را رد کرده، برخی از دستگاه‌های دولتی نسبت به تغییر ساعت کاری خود اقدام کرده‌اند.
پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و البته سخنگوی دولت به میان خبرنگاران آمد و اعلام کرد که دولت امسال نیز مانند سال گذشته برنامه ای برای کاهش ساعت کاری ادارات دولتی در ماه رمضان ندارد.
توجه داشته باشید سخنگوی دولت رسماً تأکید کرده که دستگاه های دولتی می توانند به کارمندان خود مرخصی دهند! اما با وجود این مصوبه هیات وزیران از برخی دستگاه های دولتی خبر می رسد که نسبت به کاهش ساعت کاری در ماه رمضان اقدام کرده اند.
این دستگاه های دولتی متخلف درحالی ساعت کاری کارمندان خود را کاهش داده اند که این تغییر ساعت کاری بدون در نظر گرفتن مرخصی است.
بنابراین رسماً تعدادی از دستگاه های بزرگ دولتی از اجرای مصوبه دولت سرپیچی کرده و ساعت کاری ادارات خود را در ماه رمضان کاهش داده اند.
نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قبلاً در همین ارتباط گفته بود که قانون مدیریت خدمات کشوری بر 44 ساعت کار در هفته تاکید دارد و اقدامی که در سال‌های قبل در ارتباط با کاهش ساعت کاری انجام می‌شد مورد اعتراض مجلس بود، ولی دولت گذشته بدون توجه به این اعتراضات آن را اجرا می‌کرد.
وی تاکید داشت که دولت یازدهم مقید به قانون است و نمی‌تواند و به عبارتی اختیار ندارد که ساعات کار را تغییر دهد.*تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید