شرکت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آزمون جامع

0
شرکت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آزمون جامع
شرکت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آزمون جامع

پاراف شرکت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آزمون جامع : نعمت الله موسی پور  معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باید در آزمون جامع که مرداد ماه برگزار می شود،‌شرکت کنند. منابع مورد مطالعه تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد.

آزمون جامع برای پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، مردادماه برگزارمی شود.

وی افزود: آزمون جامع متشکل از آزمون کتبی و مهارتی است که در بخش آزمون کتبی دو درس در هر رشته، امتحان گرفته خواهد شد. دو تا سه موضوع در دروس مختلف مد نظر است و پذیرفته شدگان باید توان و مهارتهای مربوط به شغل معلمی را کسب کرده باشند.

آزمون کتبی،‌ دانش و عملکرد فرد را می سنجد و در مرداد ماه برگزار خواهد شد اما اینکه محتوای آن شامل چه مواردی است، هنوز مشخص نیست و هم اکنون در حال تهیه چارچوب سنجش هستیم و تا انتهای هفته آینده آن را منتشر خواهیم کرد.

موسی پور ادامه داد: سه جنبه در بحث شایستگی های حرفه ای و دو موضوع درسی، مد نظر است و در آزمون شفاهی از فرد می خواهیم تا در موقعیت های پیش بینی شده، اقدام به تدریس کند و سه داور در رشته علوم تربیتی، رشته تخصصی فرد و معاون پردیس یا رئیس گروه کارورزی‌، نحوه تدریس را ارزیابی کرده و در رابطه با عملکرد فرد در شغل معلمی قضاوت می کنند.

اگر فردی در آزمون پذیرفته نشد،‌ به فاصله یک هفته مجددا از او آزمونی گرفته می شود؛ تمام افراد چه در آزمون جامع پذیرفته شوند و چه پذیرفته نشوند؛ از سوی دانشگاه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهند شد و این وزارتخانه است که بر اساس نمره افراد تصمیم می گیرد تا آنها به شغل معلمی وارد شوند یا اینکه با آنها تسویه حساب شود

 برگزاری آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش امسال بر اساس نیاز خود معلم حق التدریس جذب خواهد کرد و علاوه بر آن معلمان با شش سال سابقه امسال مشمول رتبه بندی خواهند شد و احکام آن ها صادر می شود.

بخشی از کمبود نیرو در آموزش و پرورش را نیز امسال با اضافه کاری معلمان رسمی به صورت حق التدریسی جبران خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ‌طبق مصوبه مجلس امسال نیز تعدادی از معلمان آزاد و مربیان پیش دبستانی معلم حق التدریس جذب می‌کنیم که در آموزش و پرورش مشغول به تدریس خواهند شد.

پیشنهاد استخدام ۲۰ هزار نفر را در آموزش و پرورش به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داده ایم که شامل ۱۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۰ هزار نفر نیز فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش از دو ماه پیش شروع شده است و تا دو ماه دیگر این ساماندهی به پایان می رسد و با مشخص شدن تعداد معلمان موردنیاز تعداد معلم حق التدریس جذب شده مشخص خواهد شد.

فانی گفت: تلاش می کنیم آزمون استخدامی امسال زودتر برگزار شود و فارغ التحصیلان دانشگاه ها با مدرک کارشناسی و بالاتر بتوانند در این آزمون شرکت کنند.میزان.پانا.