سوانح رانندگی در کمین کارمندان شیفت شب

0
سوانح رانندگی در کمین کارمندان شیفت شب
سوانح رانندگی در کمین کارمندان شیفت شب

پاراف سوانح رانندگی در کمین کارمندان شیفت شب : مطالعه انجام شده در آمریکا نشان می‌دهد شب‌کاری نه تنها به سلامتی آسیب می‌رساند بلکه احتمال وقوع سوانح رانندگی را به هنگام بازگشت به خانه افزایش می‌دهد.

رانندگی برای این افراد حتی در فاصله کوتاه هم خطرساز است و با طولانی‌تر شدن مدت رانندگی احتمال بالا رفتن خطر هم افزایش می‌یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در این مطالعه ۱۶ نفر از کارمندان شب‌کار در دو بررسی جداگانه مدت دو ساعت رانندگی کردند. پیش از یکی از این رانندگی‌ها، افراد شرکت کننده شب قبل را به طور متوسط هفت ساعت استراحت کرده و شیفت کاری شب هم نداشتند. همچنین برای دومین بار از آنان درخواست پس از اتمام شیفت شب‌کاری‌شان رانندگی کنند.

افرادی که پس از استراحت کامل، رانندگی کرده بودند احتمال تصادف در آنان صفر بوده است.

نتایج به دست آمده نشان داد از ۱۶ شرکت کننده شش نفر پس از اتمام شیفت کاری شب و در حین بازگشت به خانه یک یا دو بار تجربه تصادف کردن را داشته‌اند. همچنین هفت نفر از آنان برای ایمنی خود از انجام این آزمایش خودداری کردند. علاوه بر این مشاهده شد افرادی که پس از استراحت کامل، رانندگی کرده بودند احتمال تصادف در آنان صفر بوده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا،‌ به گفته کارشناسان نتایج این مطالعه حاکیست افرادی که در شیفت شب مشغول به کار هستند باید نسبت به خطرات رانندگی در شرایط خواب آلودگی آگاه باشند و برای بازگشت به خانه از دیگر گزینه‌های حمل و نقل استفاده کنند.سلامت نیوز.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید