وضعیت بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران مورد انتقاد مجلس

1

پاراف وضعیت بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران مورد انتقاد مجلس : مجتبی رحماندوست عضو فراکسیون ایثارگران مجلس ضمن انتقاد از قطع بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران از رئیس جمهور خواست نسبت به تأمین بیمه این قشر از جامعه اقدام کند.

وی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) گفت: دولتمردان از ظلم کردن به کسانی که برای انتقام گرفتن از شما یار و یاوری جز شما ندارند، بترسید.

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس خطاب به حسن روحانی اظهارداشت: جناب رئیس جمهور و آقای نوبخت از دو روز گذشته بیمه تکمیلی اکثر جانبازان و ایثارگران به در بسته خورده است و در برخی موارد قطع شده است در حالی که طبق ماده 49 قانون الحاق بنیاد شهید،‌ امور ایثارگران دولت باید بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران تأمین کند.

وی ادامه داد: جناب آقای نوبخت صدور بخشنامه کافی نیست باید اعتبارات لازم برای بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران را به بنیاد شهید پرداخت کنید. درمان برای جانبازان و تأمین اکسیژن در تمام ساعات شبانه روز ضروری است.

متأسفانه آیین نامه های قانون جامع ایثارگران و همچنین عملیاتی کردن سندهای راهبردی رزمندگان همچنان محقق نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: ‌اگر دولت به این موضوع رسیدگی فوری نکند شاهد عکس العمل هایی در بعضی از استان ها خواهد بود.

رحماندوست ادامه داد: بیش از 9 ماه است که وزارت راه و شهرسازی وعده اجرای قانون بلیط نیم بها برای شرکت های هواپیمایی دولتی و خصوصی برای ایثارگران را داده است اما اجرا نمی کند پیگیری های بنده هم در این زمینه تأثیری نداشته است و مجبور به طرح استیضاح آخوندی شده ام.

محمد حسن ابوترابی فرد : رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص با جناب نوبخت صحبت کردند تا بخشنامه این قانون اصلاح شود و انجام امور درمانی توسط بنیاد جانبازان و ایثارگران تسریع یابد.

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس از رئیس جمهور خواست همت بیشتری برای کنترل کالاهای قاچاق و ورود کالاهای تقلبی داشته باشد.

وی اعتقاد دارد با ورود کالاهای تقلبی سلامت و بهداشت ملت ایران به خطر افتاده است بنابراین خواهان مقابله با واردات تجهیزات پزشکی، دارویی و‌ غذایی شد.*خانه ملت.

1 نظر

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here