مفاسد اداری در کدام ادارات و گروه کارمندان بیشتر است

1
مفاسد اداری در کدام ادارات و گروه کارمندان بیشتر است
مفاسد اداری در کدام ادارات و گروه کارمندان بیشتر است

پاراف مفاسد اداری در کدام ادارات و گروه کارمندان بیشتر است : سید حمیدرضا طباطبایی نائینی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس و نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی گفت: کارمندان ایرانی کمتر از کارکنان دول همسایه حقوق دریافت می‌کنند، اگر کارمندی کمبود درآمد داشته باشد قطعا زمینه برای تخلف اداری نیز فراهم خواهد شد.

یکی از علل مفاسد اداری عدم تناسب دریافتی کارمندان با هزینه‌ها است که به تبع آن اشخاص به منظور تامین نیازها و زندگی در شرایط سخت به سمت انجام تخلف هدایت می‌شوند.

وی با انتقاد از عدم پرداخت عادلانه حقوق کارمندان در کشور، اظهار داشت: یکی از علل مفاسد اداری عدم تناسب دریافتی کارمندان با هزینه‌ها است که به تبع آن اشخاص به منظور تامین نیازها و زندگی در شرایط سخت به سمت انجام تخلف هدایت می‌شوند.

وی ادامه داد: کارمندان ایرانی کمتر از کارکنان دول همسایه حقوق دریافت می‌کنند و این درحالیست که قیمت محصولات هم در آن کشورها با کالاهای داخلی برابر است؛ اگر کارمندی کمبود درآمد داشته باشد قطعا زمینه برای تخلف اداری نیز فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه حقوق پایین کارمندان موجب ایجاد بی انگیزگی در آنان می‌شود، ابراز کرد: چنین شرایطی در راندمان کاری اشخاص نیز موثر است و نارضایتی ارباب رجوع را به دنبال دارد؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هر دولتی روی کار آمده وعده اجرای نظام هماهنگ و پرداخت عادلانه را داده اما هیچ دولتی در این زمینه به توفیقی دست نیافته است.

در حال حاضر بیشترین تخلفات در ادارات خدماتی صورت می‌گیرد، در این سازمان‌ها مردم یا باید از طریق رابط پیگیر امورات خود باشند و یا با پرداخت وجوه غیرقانونی و دادن رشوه کارهای خود را پیش ببرند.

این نماینده مجلس نهم استخدام شرکتی و قراردادی در بدنه دولت را از عوامل افزایش تخلفات اداری دانست و متذکر شد: در حال حاضر استخدام‌های دولتی کاهش یافته و بعضا نیز انجام نمی‌گیرد، در مواقع ضروری و مهم نیز تشریفات سنگینی را به همراه دارد اما از طرفی هم فعالیت کارمندانی که از طریق شرکت‌ها به صورت قراردادی کارهای دولتی را انجام می‌دهند سبب شده تا به حق و حقوق کارمندان دولتی به صورت دقیق رسیدگی نشود.

وی افزود: از نظر قانونی هیچگونه مشکلی در جلوگیری از تخلفات وجود ندارد اما اگر زمینه‌های تخلف در نظام کشور جمع آوری نشود نمی‌توان ادعای داشتن نظام اداری سالمی را کرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بیشترین تخلفات در ادارات خدماتی صورت می‌گیرد، در این سازمان‌ها مردم یا باید از طریق رابط پیگیر امورات خود باشند و یا با پرداخت وجوه غیرقانونی و دادن رشوه کارهای خود را پیش ببرند.آناج

یک دیدگاه

  1. با سلام و تشکر از توجه به این موضوع مهم اینجانب بعنوان یکی از کارمندان گمرک ایران که دارای بیشترین امار تخلفات و ارتشا است عیان میبینم که سازمان به کارمندان متخلف را بیشترین بها را می دهد و انان را از حقوق و مزایا و ارتقاء شغلی بهره مند می سازد و کارمندان درستکار را محدود و از صحنه خارج می کند حتی با پاپوش درست کردن متاسفانه این بدلیل عدم هیچگونه نظارت بر عملکرد حوزه معاونت اداری و مالی و بازرسی و حقوقی و عدم اجرای قانون ارتقاء سلامت اداری است، و بجای اینکه کارمندان اصلح و درستکارش را تشویق و ارتقاء شغلی دهد متخلفین را در راس امور قرار داده حتی کسانی که سابقه تخلف دادگاهی و محکومیت داشته باشد اینان برای گرفتن پستهای مدیریتی ارجح تر هستند

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید