نظام اداری کار ده روزه را در ۱۰۰ روز انجام می‌دهد!

0
نظام اداری کار ده روزه را در ۱۰۰ روز انجام می‌دهد!
نظام اداری کار ده روزه را در ۱۰۰ روز انجام می‌دهد!

پاراف نظام اداری کار ده روزه را در ۱۰۰ روز انجام می‌دهد! : عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در تالار پتروشیمی تبریز گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود.

با روند فعلی، ۳.۵ میلیون بیکار تا ۲۰ سال آینده ۱۶ میلیون می‌شود.

 وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی یک ضرورت عقلی و شرعی است، اظهار داشت: باید به آن اعتقاد و ایمان داشته باشیم، که اگر به اعتقاد قلبی تبدیل شد، مشکلات برطرف شده و به سرعت پیش می رویم.

کشور با ۳ آسیب اصلی در حوزه نظام برنامه‌ریزی با کلان‌نگری بخشی و متمرکز، نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر جمعیت و فعالیت و نظام بروکراسی با ساختار تشکیلات اداری معیوب مواجه است که نتوانسته‌ایم تا بحال کاری برای این سه انجام دهیم.

وی با بیان اینکه همه امکانات اقتصادی، طبیعی، مدیریتی، انسانی و موقعیت ممتاز جغرافیایی فراهم است تا اقتصاد مقاومتی را به سرمنزل مقصود برسانیم، تصریح کرد: اگر نتوانیم از این فرصت تاریخی برای بهبود اقتصاد کشور استفاده کنیم، نسل‌های آینده ما را نمی‌بخشند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه برداشت ما از اقتصاد مقاومتی، نباید انجام پروژه و تقویت تولید خلاصه شود، ابراز داشت: مهم، باور، رویکرد و انگیزه است که با تقویت آن، همه سرمایه گذاری، اشتغال و… در داخل آن حل می‌شود و کسی که به این راه اعتقاد دارد، تمام وقت کار می کند و زمان نمی‌شناسد.

رحمانی فضلی افزود: در نظام اداری که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی ‌دارد که باید این روند اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه نظام بانکی باید به نظام پشتیبانی تبدیل شود، ابراز داشت: ‌مردم به دلیل اینکه بانک از جایگاه خود خارج شده و نقش‌آفرینی نمی‌کند، اعتنایی به آن نمی‌کنند.

رحمانی‌فضلی، با بیان اینکه سرعت تغییرات در جهان در سال‌های گذشته، افزایش شدیدی یافته، به طوری که برخی تغییرات در یک سال گذشته به اندازه ۲۰ سال گذشته است که بعضا از تغییرات عقب می‌مانیم، ابراز داشت: به عنوان یک کشور انقلابی اگر به تغییرات نرسیم، دیگر نمی‌توانیم حرفی در جهان داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم عنصر اصلی اقتصاد مقاومتی هستند، خاطر نشان کرد: هیچ اقتصاد موفقی در دنیا توسط دولت ایجاد نشده و در اختیار بخش خصوصی و مردم بوده که دولت تنها نقش تسهیل کننده و رفع‌کننده موانع را در اختیار دارد.

جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی، با بیان اینکه در تولید، نسبت به سال گذشته گشایش‌های خوبی رخ داده، ولی این روند بسیار کند است، اظهار داشت: نظام پای کار آمده و عَلَم قضیه را نیز مقام معظم رهبری در دست گرفته، ضمن اینکه همه قوا فعال شده‌اند و مسئولیت دارند.

وی افزود: درون‌زایی و برون‌نگری مسئله مهمی است که باید مانیفست اصلی رهبری در این موضوع با جدیت پیگیری شود تا از ظرفیت‌های انسانی و امکاناتی کشور نهایت استفاده را ‌کنیم، لذا باید از تجربیات و سرمایه جهان استفاده کرده و کالای سرمایه‌ای وارد کنیم تا ارزش افزوده تولید ‌و به صادرات تبدیل کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه ۳ درصد رشد اقتصادی برنامه چهارم و پنجم توسعه باید از افزایش بهره‌وری محقق می‌شد، ابراز داشت: هیچگاه نتوانستیم بهره‌وری را افزایش دهیم که حتی رشد اقتصادی این بخش به یک درصد نرسید.تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید