پذیرش یکسان سازی حقوق معلمان با دیگر کارمندان توسط دولت

0

پاراف پذیرش یکسان سازی حقوق معلمان با دیگر کارمندان توسط دولت به نقل از ایرنا : حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به برخی تجمعات و اعتراضات معلمان در سال جاری کرد،گفت: دولت تدبیر و امید نارضایتی فرهنگیان را شنیده و قبول کرده که این موضوع را حل کند.

وی افزود: متاسفانه در دولت های گذشته این باور وجود نداشت که حقوق فرهنگیان پایین است و حتی برخی اوقات با این گونه سخنان مقابله نیز می کردند و جواب غیرمنطقی نیز در پاسخ می دادند.

وی گفت: آقای دکتر روحانی اعتراض را حق مردم خوانده و دستور بررسی مطالبات فرهنگیان و خواسته های آنان در خصوص برابرسازی حقوق آنان با دیگر کارکنان دولت را داده اند.

وی به شعار فرهنگیان که ‘از فقر نمی نالیم اما از فرق بیزاریم’ اشاره کرد و افزود: دولت و مجلس این پیام را دریافت کرده اند و مسوولان نیز به این باور رسیده اند که فرهنگیان بدون زیاده خواهی حرف حسابی دارند و حتی در صورت اعتراض نیز کار را تعطیل نمی کنند و با احترام اعتراض خود را اعلام می دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت یازدهم تنها دولتی بود که علاوه بر بودجه آموزش و پرورش، امسال 13 هزار و 500 میلیارد ریال و برای سال آینده نیز 35 هزار میلیارد ریال برای اجرای یک طرح اولیه اختصاص داد.

وی گفت: سال گذشته تعداد زیادی نیرو در این وزارتخانه بازنشسته شدند بدون اینکه نیروی جدیدی وارد این حوزه شود و البته کار بدون مشکل انجام شد.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه در آموزش و پرورش کمبود نیرو در برخی از مناطق کشور وجود دارد در برخی از استان ها از جمله تهران نیروی مازاد داریم که بدون اینکه کار کنند حقوق دریافت می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در عین حال از فرهنگیان خواست تا اعتراض خود را با آرامش بیان کرده و از ایجاد تشنج خودداری کنند تا به آنان ایرادی گرفته نشود.

وی به برخی اقدامات غلط دولت قبل اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دولت گذشته در ماه مبارک رمضان به همکاران فرهنگی افطاری داده می شد که این مساله بدهکاری میلیاردی برای آموزش و پرورش ایجاد کرد و حال آنکه این شیوه تکریم معلمان، درست نیست.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here