تصویب شرایط جدید ماموریت داوطلبانه کارکنان دولت در هلال احمر

0
ماموریت داوطلبانه کارکنان دولت
ماموریت داوطلبانه کارکنان دولت

پاراف تصویب شرایط جدید ماموریت داوطلبانه کارکنان دولت در هلال احمر : نمایندگان در جلسه علنی  مجلس شورای اسلامی با الحاق یک تبصره به قانون اساسنامه هلال‌احمرشرایط جدیدی را در خصوص حق ماموریت کارکنان دستگاه‌های اجرایی که به صورت داوطلبانه برای امدادرسانی در هلال‌احمر حضور می‌یابندتعیین کردند.

در جلسه علنی  مجلس شورای اسلامی بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۲۲ قانون اساسنامه جمعیت هلال‌احمر در دستور کار مجلس قرار گرفت. نمایندگان با تصویب کلیات و جزئیات این طرح، مقرر کردند یک تبصره به شرح ذیل به عنوان تبصره ۲ به ماده ۲۲ قانون اساسنامه جمعیت هلال‌احمر الحاق شود.

تبصره ۲ ـ حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی که با فراخوان جمعیت هلال‌احمر و موافقت دستگاه مربوطه در حوادث ملی، منطقه ای و استانی در امر امدادرسانی و مقابله با بلایا و حوادث طبیعی غیرمترقبه به عنوان امدادگر و داوطلب فعال شرکت می‌نمایند، ماموریت اداری بدون دریافت حق ماموریت تلقی می‌گردد.

پرداخت هر گونه وجهی تحت هر عنوان به امدادگران و داوطلبانی که با اختیار خود و با تکمیل فرم خدمت داوطلبان با جمعیت همکاری می‌نمایند، مشمول قانون کار و تامین اجتماعی نمی‌باشد و دعاوی آنان در هیات‌های حل اختلاف کارگر و کارفرما و دیوان عدالت اداری قابل طرح نیست.

آئین‌نامه اجرایی این تبصره ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون توسط جمعیت هلال‌احمر تهیه می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.مهر.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید