تصویب سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان در هیات دولت

0

پاراف تصویب سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان در هیات دولت : هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تصویب کرد که به منظور استمرار و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان را به تصویب رساند.

سایر مصوبات هیات وزیران:
با تصویب دولت، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از ریزش کوه در استان مازندران و همچنین مبلغ ۲۰ میلیارد ریال برای کمک به مرغداران بابت جبران بخشی از خسارات وارده به صنعت طیور استان ناشی از شیوع بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان در این استان اختصاص یافت.
هیات وزیران به منظور اجرای طرح جمع آوری آبهای سطحی شهر آزادشهر با هدف کاهش خسارات ناشی از وقوع سیلاب، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان قرار داد.
اختصاص مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساختها، توسعه و تقویت و خرید تجهیزات مرکز لرزه نگاری به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، مبلغ ۸۰ میلیارد ریال برای مقابله با آتش سوزی و پایش جنگلها و مراتع به سازمان مدیریت بحران و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال بابت بازسازی تاسیسات زیربنایی راه ها و معابر خسارت دیده ناشی از سیل در استان مازندران از دیگر مصوبات این جلسه هیات وزیران بود.
آیین نامه تکمیل پروژه های نیمه تمام دولتی، از دیگر مصوبات این جلسه بود. براساس این آیین نامه، دستگاه اجرایی مجاز است پروژه های خود را بر اساس تفاهم نامه با خیرین و با استفاده از مشارکت آنها تکمیل نماید. پروژه هایی که حداقل ۳۰ درصد از منابع تکمیلی آنها توسط خیرین تامین شده باشد و به بهره برداری برسند، می توانند توسط خیرین نامگذاری شوند و تغییر نام آن بدون موافقت آنها یا وراث شان امکان پذیر نیست.
همچنین بر اساس آیین نامه دیگری موضوع تشویق خیرین برای شرکت در اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای، دستگاه اجرایی باید طرح های خود را معرفی کند و در صورتی که خیرین، متقاضی برخورداری از منابع دستگاه اجرایی برای سود و کارمزد تسهیلات اعطایی برای اجرای طرح ها هستند، باید تقاضای خود را به صورت کتبی به دستگاه اجرایی مربوط اعلام و دستگاه اجرایی موظف است ظرف ۲۰ روز نسبت به بررسی پیشنهادها و اعلام نتیجه اقدام نماید. بازپرداخت سود و کارمزد تسهیلات اعطایی براساس قرارداد بین دستگاه اجرایی، بانک عامل و خیرین تا زمان خاتمه طرح، از محل اعتبارات همان طرح صورت می گیرد.
همچنین با تصویب دولت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز است از محل منابع داخلی خود نسبت به تامین و پرداخت مبلغ ۵۲۶ میلیارد و ۷۳۹ میلیون و ۲۰ هزار و ۷۷۷ ریال بابت تسویه بدهی ناشی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران به صندوق بین المللی پول به منظور تعدیل ارزش ریالی اقدام نماید.
هیات وزیران همچنین به منظور انجام عملیات اجرایی تامین آب اضطراری و ارتقای کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای کشور مبلغ هشت هزار میلیارد ریال اختصاص داد.
*دولت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید