کارگران فصلی دارای بیش از یک سال بیمه امکان استفاده از بیمه بیکاری را دارند

0
کارگران فصلی دارای بیش از یک سال بیمه امکان استفاده از بیمه بیکاری را دارند
کارگران فصلی دارای بیش از یک سال بیمه امکان استفاده از بیمه بیکاری را دارند

پاراف کارگران فصلی دارای بیش از یک سال بیمه امکان استفاده از بیمه بیکاری را دارند : محمد حسن زدا  معاون فنی و در آمد سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سئوال کارگری که گفته بود: من کارگر ساختمانی هستم و الان هم بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کنم و ۳ درصد حق بیمه بیکاری از ما می گیرند اما حدود ۵ ماهس می شود که بیکارم.الان که دنبال حق بیمه بیکاری رفتم بی نتیجه مانده و به من تعلق نمی گیرد. پس این حق بیمه برای چه بود؟،  اعلام کرد کارگرانی فصلی که کمتر از یک سال بیمه دارند نمی توانند از بیکه بیکاری استفاده کنند.

۳درصد حق بیمه بیکاری برای این است که اگر کارگری در فصل کار بیکاری اخراج شد، بتوانیم بیمه بیکاری پرداخت کنیم اما قانون پرداخت بیمه بیکاری کارگرانی را که کمتر از یکسال قرارداد نداشته باشند شامل نمی شود .

وی افزود : کارگران فصلی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی به کارگرانی اطلاق می‌شود که در کارگاه‌های مشمول قانون کار به فعالیت می‌پردازند و نوع کار آنها به گونه‌ای است که در فصول معینی به فعالیت می‌پردازند.

کارگرانی که کارفرما دارند و آنهایی که کارفرما ندارند. آنهایی که کارفرما دارند کارفرما متصدی پرداخت است. بعضی کارگران فصلی قرارداد مشترک دارند که در مدت زمان بیکاری بیمه اختیاری داشته باشند که پوشش بیمه ای کامل شود.

او با بیان اینکه مزایایی برای کارگران پیش‌بینی شده است که در تمامی ایام سال بتوانند از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به صورت اختیاری استفاده کنند گفت: ۳درصد حق بیمه بیکاری برای این است که اگر کارگری در فصل کار بیکاری اخراج شد، بتوانیم بیمه بیکاری پرداخت کنیم اما قانون پرداخت بیمه بیکاری کارگرانی را که کمتر از یکسال قرارداد نداشته باشند شامل نمی شود .

اگر سازمان تامین اجتماعی تشخیص دهد که فردی مستحق بیمه بیکاری است تقبل می کند و بیمه بیکاری را پرداخت می کند.

او با اشاره به اینکه کارگران فصلی دو گروهند ادامه داد: کارگرانی که کارفرما دارند و آنهایی که کارفرما ندارند. آنهایی که کارفرما دارند کارفرما متصدی پرداخت است. بعضی کارگران فصلی قرارداد مشترک دارند که در مدت زمان بیکاری بیمه اختیاری داشته باشند که پوشش بیمه ای کامل شود.خبرآنلاین.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here