مزایا و معایب بازنشستگی پیش از موعد

0

پاراف مزایا و معایب بازنشستگی پیش از موعد : برخی کارشناسان درباره بازنشستگی پیش از موعد معتقدند با تغییراتی که در شرایط بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت انجام شده استقبال کمتری از سوی کارمندان دولت نسبت به این قانون صورت گیرد.

مزایا و معایب بازنشستگی پیش از موعد

آنها بر این باورند که بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با هدف چابک‌سازی و ساماندهی کیفی نیرو‌ها انجام می‌شود اما تجربه نشان داده است که به جای خروج نیرو‌های مازاد از بدنه دولت، نیرو‌های ماهر و باتجربه با استفاده از این قانون، زود هنگام بازنشسته می‌شوند.

حداقل زمان لازم برای بازنشستگی پیش از موعد

اگر قانون بازنشستگی پیش از موعد برای تمامی کارکنانی که حداقل بیست سال سابقه دارند اجرایی شود و از این بابت تفاوتی میان کارکنان اناث و ذکور وجود نداشته باشد در آن صورت کارکنانی که تمایلی به ادامه کار در بخشهای دولتی ندارند به افتخار بازنشستگی نایل می‌شوند.

شرایط بازنشستگی پیش از موعد

در پی ابلاغ شرایط بازنشستگی پیش از موعد در سال ۹۴ از سوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی در صورت دارا بودن حداقل ۲۵ سال سابقه خدمت قابل قبول برای مردان و حداقل ۲۰ سال سابقه مفید برای زنان می‌توانند پیش از موعد بازنشسته شوند.

آمار بازنشستگان

هم اینک بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از کارکنان دولت زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید