استطاعت مالی، مبنای محاسبه حق بیمه بیمه شدگان خواهد شد

0
استطاعت مالی، مبناب محاسبه حق بیمه بیمه شدگان خواهد شد
استطاعت مالی، مبناب محاسبه حق بیمه بیمه شدگان خواهد شد

پاراف استطاعت مالی، مبناب محاسبه حق بیمه بیمه شدگان خواهد شد : دکتر احمد میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش معاونین و رؤسای اسناد پزشکی سازمان بیمه سلامت ایران در خوزستان گفت: لازم است سازمان بیمه سلامت با برگزاری آزمون وسع و بررسی استطاعت مالی کلیه بیمه‌شوندگان، جدولی تدوین کند تا بر مبنای آن، از مردم به نسبت توانایی مالی‌شان هزینه گرفته شود.

دکتر احمد میدری افزود: منابع مالی خوبی در بخش درمان اختصاص داده می‌شود ولی زیرساخت‌ها از جمله برق، جاده و فرودگاه بار مالی سنگینی را بر دوش دولت وارد کرده‌اند. هر چند که این طرح‌ها موجب پیشرفت این حوزه‌ها شده و کار با حضور پیمانکاران قوی سامان داده می‌شود. وی با بیان اینکه نقد ما در جهت آن است که مدیریت هزینه‌ها اصلاح شود عنوان کرد: وزارت بهداشت، ساختار اداری بیمه‌ها را زیر نظر این وزارتخانه می‌داند و در مقابل، وزارت رفاه این نکته کلیدی را بیان می‌کند که بیمه باید زیر نظر وزارت رفاه باقی بماند. بیمه باید از تولیت مستقل باشد و رفتن بیمه‌ها زیر نظر وزارت بهداشت مانند انحلال مجلس شورای اسلامی خواهد بود.
مشکلات 20 ساله سلامت با منابع موجود برطرف نمی‌شود

همچنین دراین مراسم دکتر محمد جواد کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: دست‌اندرکاران حوزه تحول سلامت به این موضوع اشراف کامل دارند که نمی‌توان چالش‌ها و مشکلات 20 ساله سلامت را با منابع مالی موجود برطرف کرد و تنها راه حل موجود، شناسایی مؤلفه‌ها و نقش خودمان در برآورده شدن این مؤلفه‌ها است.

وی با اشاره به تسهیلات و منابع مالی اختصاص یافته از سوی دولت در سال گذشته ادامه داد: در سال گذشته بیش از 247 هزار میلیارد ریال برای پزشک خانواده و 2000 میلیارد ریال برای سوانح و تصادفات در نظر گرفتیم. کبیر افزود: با اختصاص این منابع در نظر داشتیم معماری‌ بنا کنیم تا در آن چارچوب، همه مشکلات و چالش‌های مربوط به منابع مالی برطرف شود ولی چالش‌هایی که کشور در شرایط تحریم با آنها مواجه شد از محاسبات ما دور بود و برخی از منابع مالی تخصیص داده نشد. وی گفت: امروز تکلیف داریم به عنوان کارگزار دولت تدبیر و امید، نسبت به پیاده‌سازی طرح تحول سلامت التزام داشته باشیم. امروز باید به کمک وزارت بهداشت برویم و با ترسیم منابع مدیریت سلامت و همکاری‌های لازم، ورودی‌ها و خروجی‌هایی را که به عنوان منابع تعریف می‌شوند به تحلیل بگذاریم.