همه معلمانی که حداقل 6 سال سابقه دارند، شامل طرح رتبه‌بندی خواهند شد

0

پاراف همه معلمانی که حداقل 6 سال سابقه دارند، شامل طرح رتبه‌بندی خواهند شد به نقل از تسنیم : سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در نشست با مسئولان آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی اظهار داشت:‌ معلمان در طرح رتبه‌بندی باید صبوری کنند، رتبه‌بندی‌ای که اکنون در ذهن معلمان است و آن را نقد می‌کنند، طرحی نیست که در دستور تصویب قرار دارد.

بطحائی با اشاره به برگزاری جلساتی طی این هفته به‌‌منظور تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان ادامه داد: همه معلمانی که حداقل 6 سال سابقه دارند، شامل طرح رتبه‌بندی خواهند شد. شاخص‌هایی که در این طرح اعمال می‌شود همان وظایفی بوده که معلمان در حال انجام آن هستند و این در حالی است که بیش از 90 درصد معلمان، شامل رتبه یک این طرح شده و حداقل بین یک‌میلیون و 800 تا دو میلیون ریال به حقوق آنان افزوده می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا رتبه‌بندی معلمانی را که مهر امسال بازنشسته می‌شوند،‌ شامل می‌شود، گفت: رتبه بندی از اول مهر سال 94 اجرا می‌شود بنابراین رتبه‌بندی برای کارکنانی که از اول مهر 94 به بعد شاغل بوده قابلیت اجرایی دارد و برای افرادی که تا این تاریخ بازنشسته می‌شوند، قابلیت اجرایی ندارد.

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد:‌ جزئیات رتبه‌بندی هنوز مشخص نیست. آئین‌نامه‌ها و ضوابط لازم پس از تدوین باید به شورای توسعه ریاست جمهوری ارسال شود.

حسینی در خصوص تأمین بار مالی اجرای طرح رتبه‌بندی عنوان کرد:‌ زمانی که دولت طرحی را مصوب می‌کند بار مالی آن توسط دولت تأمین خواهد شد، هم‌‌اکنون تصویر روشنی در رابطه با طرح رتبه‌بندی معمان وجود ندارد بنابراین نمی‌‌توان درباره آن چندان صحبت کرد. طی دو تا 3 ماه آینده آئین‌نامه‌های مربوطه تدوین شده و به تصویب شورای توسعه خواهد رسید.

وی گفت:‌ شاخص‌های مرتبط با وظایف معلمی، سوابق و مدرک تحصیلی، شرکت معلمان در فعالیت‌های مدرسه، داشتن مقالات علمی و پژوهشی و خدمت در مناطق محروم بخشی از شرایطی است که برای رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here