جایگزین وام ازدواج آمد + جزئیات و شرایط دریافت

0

پاراف جایگزین وام ازدواج آمد + جزئیات و شرایط دریافت : از این پس زوج‌های جوان می‌توانند به جای دریافت این وام نقدی تا سقف ۱۰ میلیون تومان کالای ایرانی خرید کنند.

طبق آیین نامه تبصره (۲۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، زوج‌های مشمول دریافت وام ازدواج می‌توانند به جای دریافت وام به صورت نقدی، از تسهیلات فروش اقساطی استفاده کنند.

بنا بر آیین نامه این تبصره قانونی که توسط بانک مرکزی به بانکها و موسسات اعتباری فعال در سامانه وام ازدواج ابلاغ شده است، تولیدکنندگان و فروشندگان مورد تایید وزارت صنعت معدن و تجارت که عرضه کننده کالاهای بادوام داخلی هستند می‌توانند بر اساس قرارداد متقاضی نسبت به فروش اقساطی کالا اقدام کنند و بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی تنها موظف به تضمین پرداخت اقساط به درخواست فروشنده و پس از اخذ تضامین لازم از زوجین هستند.

همچنین عباس هاشمی، مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : ظرف روزهای آتی زوجهای جوان واجد شرایط می توانند از طریق وام ۱۰ میلیون تومانی خرید کالا ، کالاهای با دوام تولید داخلی را خریداری کنند.

وی اضافه کرد : برای ایجاد رونق تولید داخلی و گردش اقتصاد کشور حمایت از تولید کالاهای با دوام نظیر فرش ماشینی ، لوازم خانگی ، چینی آلات و … مد نظر بوده است .

متقاضیان واجد شرایط می توانند با ثبت نام و اعتبار سنجی در بانکهای عامل از یک طرف و مراجعه با وب سایت وزارت صنعت ، معدن و تجارت  که با وب سایت تولید کنندگان داخلی هایپر لینک شده است مراحل خرید خود را تا سقف ۱۰ میلیون تومان انجام دهند

هاشمی ادامه داد : بعد از ابلاغ قانون بودجه ، جلساتی را در رابطه با تبصره ۲۶ آن که به موضوع فوق مربوط بود با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برگزار کردیم و از تشکلهای صنعتی هم دعوت شد و از اردیبهشت ماه سال جاری نیز تدوین آیین نامه اجرایی تبصره فوق آغاز گردید.
وی افزود : بعد از گذراندن پروسه منطقی، آیین نامه تدوین شد و به تصویب هیات دولت رسید.

به گفته وی همزمان نیز طرحی برای فروش محصولات با دوام به طور موازی در حال اجراست که سقف آن ۸ میلیون تومان تعیین شده است اما تفاو ت آن با تبصره ۲۶ قانون بودجه در این است که در موضوع اول بانکها ابتدا اعتبار سنجی می کردند و بر اساس آن تایید می شد و پول و فاکتور در حساب تولید کننده ریخته می شد اما در موضوع دوم فروش از دم قسط انجام می شود.

هاشمی تصریح کرد : در موضوع وام ۱۰ میلیون تومانی لازم است تا تولید کنندگان و واحدهای تولیدی مجاب شوند که البته با توجه به نیاز واحدها به نقدینگی و طولانی بودن زمان باز پرداخت تلاش بیشتری را می طلبد و این امر در حال انجام است.*ایسنا.دولت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here