ابهام در استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک

0
ابهام در استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک
ابهام در استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک

پاراف ابهام در استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک : مهرماه امسال بود که تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تجمع مقابل ساختمان این سازمان، خواستار پیگیری مسئولان برای تعیین تکلیف وضعیت‌شان شدند.

با وجود اینکه اسامی تأیید نهای ۱۲۰۰ نفر از سوی سازمان برنامه و بودجه به ثبت اسناد اعلام شده، اما این سازمان از اعلام این نتایج به پذیرفته‌شدگان خودداری می‌کند.

یکی از پذیرفته‌شدگان این آزمون گفته بود که اکبری مدیر امور امور انسانی سازمان ثبت به آنها اعلام کرده رشته‌هایی مانند تحلیل‌گر سیستم به دلیل نبود پست خالی استخدام نمی‌شوند و این افراد می‌تواند به سازمان مدیریت مراجعه کنند تا از طریق آن سازمان، ارگان دیگری برای محل فعالیت انتخاب شود.

به گفته این پذیرفته شده آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد، در آگهی استخدامی سازمان ثبت، دو رشته مدیریت دولتی با گرایش مدیریت دولتی و علوم اجتماعی با گرایش علوم اجتماعی با مقطع کارشناسی ارشد، معرفی شده بود اما بعد از آزمون، طبق استعلام انجام شده از وزارت علوم، مشخص شد که رشته‌های یاد شده اصلا چنین گرایش‌هایی ندارند. بعد از برگزاری آزمون، آقای جمالی قمی رئیس آمار و تامین نیروی انسانی ریاست جمهوری در سازمان مدیریت در نامه‌ای به شماره ۱۶۸۴۹۸۰ به تاریخ ۲۱ اسفند سال ۹۳ اعلام کرد که چنین گرایش‌هایی وجود ندارد و اشتباه شده است و تمام افراد پذیرفته شده با هر گرایشی، جذب شوند.

وی افزود: به رغم نامه رئیس آمار و تامین نیروی انسانی ریاست جمهوری در سازمان مدیریت، آقای اکبری مدیر کل فعلی نیروی انسانی سازمان ثبت که به تازگی به این سمت منصوب شده است می‌گوید ما آن نامه را قبول نداریم و سه گرایش از رشته مدیریت دولتی و دو گرایش از رشته علوم اجتماعی برای جذب انتخاب شدند و مابقی داوطلبان پذیرفته شده با گرایش‌های دیگر، رد می‌شوند.

به دنبال این اظهارات، دو مرتبه با دفتر مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان ثبت تماس گرفته شد اما مسئولان این سازمان، علی‌رغم وعده پیگیری و پاسخگویی در این زمینه، پاسخی نداده‌اند.

البته وحید اکبری مدیر کل دفتر تشکیلات و بهبود روش‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیشتر گفته بود که مقدمات قانونی به کارگیری این افراد مانند مصاحبه و سایر موارد انجام شده است و در آینده نزدیک پذیرفته شدگان یاد شده برای خدمت وارد این سازمان خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: در آگهی منتشره استخدامی آزمون ۹۳تعداد این افراد یک هزار و ۲۰۰ تن اعلام شد و مجوزهای استخدامی نیز برای همین تعداد گرفته شده است.

با گذشت دو ماه از تجمع این افراد مقابل سازمان ثبت اسناد، همچنان این مشکل پابرجاست و هیچ اقدامی برای جذب آنها صورت نگرفته است.تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here