اصلاح موادی از قانون حمایت از فرزندان شهدا و ایثارگران

2
اصلاح موادی از قانون حمایت از فرزندان شهدا و ایثارگران
اصلاح موادی از قانون حمایت از فرزندان شهدا و ایثارگران

پاراف اصلاح موادی از قانون حمایت از فرزندان شهدا و ایثارگران : نمایندگان پس از بحث و بررسی، با کلیات طرح اصلاح بند ز ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران با 142 رأی موافق، 24 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر موافقت کردند.

طرح اصلاح بند ز ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران به شماره چاپ 560 که در اجرای ماده 145 آیین نامه داخلی به این کمیسیون به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود مطابق ماده 132 با حضور امضاکنندگان طرح و نیز در اجرای ماده 148 با حضور مسئولین دستگاه های ذیربط بررسی شد و در نهایت طرح مذکور در جلسه مورخ 3/6/1392 با اصلاحاتی به تصویب رسید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات و جزئیات طرح اصلاح بند ز ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را تصویب کردند.

براساس این ماده واحده در بند ز ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/89 قبل از عبارت «فرزندان جانبازان بالای 50 درصد» عبارت «همسران و» و قبل از عبارت «فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از 3 سال اسارت»، عبارت «همسران و» اضافه می گردد.

پس از تصویب کلیات طرح اصلاح بند ز ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران نمایندگان با جزئیات آن نیز با 147 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بند «ز» ماده (44) قانون برنامه پنجم توسعه مقرر داشته است دانشگاهها و مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و وزارتخانه‎های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مکلفند حداقل ده درصد (10%) اعضای هیأت علمی مورد نیاز خود را از بین جامعه ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای بیست و پنج درصد (25%)، آزادگان بالای سه سال اسارت، فرزندان جانبازان بالای پنجاه درصد (50%)، فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از سه سال اسارت که دارای مدرک دکترای تخصصی مورد تأیید وزارتخانه‎های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‎باشند، حسب مورد از طریق استخدام و یا موافقت با انتقال کارکنان دیگر دستگاهها یا تبدیل وضعیت کارکنان غیر هیأت علمی تأمین و از ابتدا آنان را به صورت عضو هیأت علمی رسمی قطعی با احتساب سوابق آموزشی، پژوهشی و اجرائی مرتبط و تأثیر آن در پایه و مرتبه علمی بدون الزام به رعایت شرط سنی و آزمون استخدام نمایند.

در بند ز ماده 44 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/1389 بعد از عبارت «و همسران شهدا» کلمه «همسران» اضافه می گردد و در سطر سوم عبارت «جانبازان قطع نخاعی» حذف و عبارت «جانبازان 70 درصد» جایگزین می شود.

2 دیدگاه ها

  1. سلام و عرض خسته نباشید
    من فرزند جانباز ۲۵ درصد میباشم شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان گچساران به صورت قرارداد معین که از طریق آزمون استخدام شدم
    اما متاسفانه تا کنون مسولین محترم در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هیچگونه اقدامی مبنی بر تغییر وضعیت اینجانب انجام نداده اند اگه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید