میزان و زمان پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

0
میزان و زمان پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان
میزان و زمان پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

پاراف میزان و زمان پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان : جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری گفت: مسئولان عالی رتبه نظام اتفاق نظر دارند که رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی و اهداف توسعه فقط از طریق برخورداری از آموزش و پرورش کارا و تأثیر‌گذار میسر است.اسحاق جهانگیری دیروز در سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، یاد شهدای آموزش و پرورش، ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز، ۵ هزار شهید فرهنگی و شهید رجایی و باهنر را گرامی داشت و گفت: از سوی دولت به خاطر تلاش و زحماتی که شما عزیزان متحمل می‌شوید، صمیمانه تشکر می‌کنم و خسته نباشید می‌گویم.

باید به دشواری‌های معیشتی معلمان و مربیان بپردازیم. معلم نیازمند زندگی شرافتمندانه است تا بتواند ذهن و توان خود را صرف آموزش و تربیت فرزندان این مرز و بوم کند فهرست حقوق ۲۵۰۰ مدیر دولتی را بررسی کردم که تنها ۵۰ نفر از آنان حقوق‌هایی غیرمتعارف دریافت کرده بودند که البته همین تعداد هم نباید اتفاق می‌افتاد

وی آموزش و پرورش را مهم ترین و بزرگترین نهاد اجتماعی کشور دانست و افزود: آموزش و پرورش بیشترین بار مسئولیت برای تحقق آرمان‌های یک ملت را بر دوش دارد و چشم امید همه کسانی که به آینده کشور و توسعه، پیشرفت و عدالت در ایران فکر می‌کنند بیش از همه به آموزش و پرورش دوخته شده است.

دکتر جهانگیری با تأکید براینکه باید مدرسه‌ای بسازیم که در تراز جمهوری اسلامی ایران باشد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران حکومتی است که می‌خواهد براساس سند چشم‌انداز از نظر ارزشی سرآمد باشد و آغاز این سرآمد بودن و تأثیرگذاری در جهان اسلام در مدارس شکل می‌گیرد. دولت به این امر واقف است که آموزش و پرورش برای رسیدن به نقطه مطلوب تنگناهای زیادی دارد و هم فرهنگ حاکم بر آموزش و پرورش و هم اقتصاد آن از موضوعات جدی هستند و ما باید اقتصاد آموزش و پرورش را به عنوان یک موضوع جدی در دستور کار قرار دهیم و به دشواری‌های معیشتی معلمان و مربیان بپردازیم. معلم نیازمند زندگی شرافتمندانه است تا بتواند ذهن و توان خود را صرف آموزش و تربیت فرزندان این مرز و بوم کند.

با وجود اینکه سال ۹۴ یکی از سخت‌ترین سال ها به لحاظ بودجه‌ای بود اما در همین شرایط دولت به وعده‌ای که داده بود عمل کرد و مطالبه بحق معلمان یعنی طرح رتبه‌بندی آنها را اجرا کرد و اهمیت این موضوع بدین خاطر است که دولت نه در دوران وفور درآمدهای نفتی بلکه در شرایط سخت و با وجود محدودیت بودجه توانست این کار را انجام دهد. وی با اشاره به اینکه برای پاداش خدمت فرهنگیان ۴۵۰۰ میلیارد تومان منابع پیش‌بینی شده است، گفت: دولت مصمم است که به تعهدات خود در برابر فرهنگیان بازنشسته عمل کند.

معاون اول رئیس جمهوری در ادامه به موضوع حقوق‌های نامتعارف اشاره و خاطرنشان کرد: دل ملت ایران از این موضوع به درد آمد، البته این اتفاق در تعداد کمی از دستگاه‌ها رخ داد و من شخصاً برای این موضوع وقت گذاشتم و فهرست حقوق ۲۵۰۰ مدیر دولتی را بررسی کردم که البته تنها ۵۰ نفر از این افراد حقوق‌هایی غیرمتعارف دریافت کرده بودند که البته همین تعداد هم نباید اتفاق می‌افتاد.

اطمینان می‌دهم با تصمیماتی که در دولت اتخاذ شده است شاهد تکرار این گونه اتفاقات تلخ در زمینه حقوق‌های غیرمتعارف نباشیم.

پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا پایان شهریورماه

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تا پایان شهریورماه امسال خبر داد.

وی  درباره زمان پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی گفت: ما مطالبات حدود ۹۴ درصد همکاران بازنشسته در سال ۹۳ را پرداخت کرده‌ایم. تنها حدود ۵، ۶ درصد از مطالبات سال ۹۳ باقی مانده است. مطالبات سال ۹۴ نیز هنوز پرداخت نشده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بودجه ۴۵۰۰ میلیارد تومانی در ردیف‌های اعتباری دیده شده است، گفت: امیدواریم تا پایان شهریورماه پاداش پایان خدمت بازنشستگان را بپردازیم.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید