اعلام شرایط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران ، آخرین فرصت ۱۲ فروردین ۹۸

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر فرزندان ایثارگران غایب به ازای هر درصد جانبازی و هر ماه آزادگی و رزمندگی از ۱۲ روز کسری خدمت برخوردار می‌شوند.

به گزارش هم‌رده به نقل از فارس وی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: تمامی فرزندان ایثارگران اعم از غایب و غیرغایب،‌ به ازای هر درصد جانبازی و هر ماه آزادگی و رزمندگی از ۱۲ روز کسری خدمت برخوردار می‌شوند.

این تسهیلات صرفا به کارکنان وظیفه در حال خدمت تعلق می‌گیرد لذا همه مشمولین غایب تا تاریخ ۱۲ فروردین ۹۸ مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران مهلت دارند جهت بهره‌مندی از این تسهیلات خود را برای انجام خدمت دوره ضرورت به پلیس ۱۰+ معرفی کنند.

سردار کمالی تاکید کرد: کسانی که در تاریخ تعیین شده برای اعزام از سوی سازمان وظیفه عمومی حضور نیابند و مجددا غیبت کنند از این تسهیلات محروم خواهند شد.

مشمولینی که در حال حاضر معافیت تحصیلی دارند یا افرادی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده‌اند در صورت ورود به غیبت، در آینده مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود. به منظور بهره‌مندی از این تسهیلات در اسرع وقت به پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند و این امر را به روزهای پایانی مهلت قانونی تعیین شده موکول نکنند.

شرایط و نحوه ثبت نام کسر خدمت ایثارگران

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به مصوب جدید ستاد کل نیروهای مسلح اظهارداشت: براساس این مصوبه، تا پایان سال ۹۷ کسانی که ۸ سال غیبت دارند به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و ثبت نام کرده و یک قسط از ۱۳ قسط را پرداخت کرده و در سال ۹۸ مابقی اقساط (۱۲ قسط) خود را پرداخت کنند. لذا ما در سال ۹۸ به هیچ وجه بحث جریمه مشمولان غایب را نخواهیم داشت فقط اقساطی که در سال ۹۷ تعیین می‌شود را می‌توانند در سال ۹۸ پرداخت کنند که افراد بتوانند با وضعیتی که به وجود می‌آید جریمه خود را در طی ۱۲ قسط به خزانه دولت واریز کنند.

فرزندان ایثارگرانی که کسر خدمت دارند تا الان نمی‌توانستند از این بند استفاده کنند لذا با مصوبه جدیدی که در ۴۰ سالگی انقلاب ، ستاد کل نیروهای مسلح تصویب کرد که قرار بر این شد که اینها هم بتوانند از کسری خدمت استفاده کنند.

وی افزود: لذا کسانی که در حال گذران خدمت سربازی هستند بایستی به محل خدمت پدرانشان مراجعه کرده و کسری خدمت پدرانشان را در سامانه وظیفه عمومی به ثبت برسانند که اگر خدمتشان به پایان می‌رسد بتوانند از خدمت ترخیص شوند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهارداشت: فرزندان ایثارگرانی که غایب هستند و تا الان خودشان را به سازمان نظام وظیفه عمومی معرفی نکرده‌اند فقط تا ۱۲ فروردین ماه سال ۹۸ فرصت دارند که تعیین تکلیف شوند و بایستی به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و برگه آماده به خدمت خود را دریافت کرده لذا هر زمانی که تاریخ اعزام برایشان ثبت شده باشد خیلی مهم نیست و ما برایشان تاریخ اعزام مشخص می‌کنیم.

مهلت استفاده از کسر خدمت ایثارگران

وی در پایان با تأکید بر آخرین فرصت فرزندان ایثارگران اظهارداشت: فقط تا ۱۲ فروردین این امکان برایشان فراهم هست که بتوانند وضعیت خودشان را تعیین تکلیف کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.