ابلاغیه ۵۱۴۲۰۹ سازمان اداری استخدامی درباره شرایط سن و سابقه جهت بازنشستگی

ابلاغیه 514209 سازمان اداری استخدامی درباره شرایط سن و سابقه جهت بازنشستگی
ابلاغیه ۵۱۴۲۰۹ سازمان اداری استخدامی درباره شرایط سن و سابقه جهت بازنشستگی

یکی از مهمترین مصوباتی که مجلس در سالهای اخیر تدوین کرده، قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و اصلاحیه آن است که باعث شد برخی مدیران و مسئولان اجرایی و موسساتی که بودجه های عمومی دریات می کردند مجبور به کناره گیری شوند.

سازمان اداری استخدامی کشور طی ابلاغیه ای شرایط (سن و سابقه) لازم به منظور بازنشستگی کارکنان دولت را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ نموده است.

بر اساس این ابلاغیه در صورتی که سابقه خدمت فرد به ۳۵ سال رسیده اما سن وی به ۶۵ نرسیده یا اینکه سن او به ۶۵ سال رسیده اما سابقه خدمتش کمتر از ۳۵ سال باشد، دستگاه مربوطه “می تواند” رأسا نسبت به بازنشستگی او اقدام کند.

البته برخی مدیران همانند سایرقوانین، ابتدا این دستور را جدی نگرفته بودند اما با پیگیری ضابطه مند این موضوع توسط نهادهای نظارتی مجبور شدند با اکراه کنار بروند و نتوانستند به کمک تبصره ها و تفاسیر متنوع، پست خود را حفظ کنند.

طبق بخشنامه معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی به دژپسند وزیر اقتصاد که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، از این عضو کابینه خواسته شده در صورتی که سن کارمندی به ۶۵ و سابقه خدمت وی برای مشاغل تخصصی به ۳۵ سال رسیده، دستگاه اجرایی مکلف است کارمند مذکور را رأسا و بدون تقاضای وی بازنشسته کند.

البته در صورتی که سابقه خدمت فرد به ۳۵ سال رسیده اما سن وی به ۶۵ نرسیده یا اینکه سن او به ۶۵ سال رسیده اما سابقه خدمتش کمتر از ۳۵ سال باشد، دستگاه مربوطه “می تواند” رأسا نسبت به بازنشستگی او اقدام کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.