اعلام جزئیات و شرایط پرداخت کمک هزینه مهدکودک به فرهنگیان

محمدرضا رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش  در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با بیان اینکه زمان ثبت نام در دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم میان پایه‌ها از اول تا دهم مرداد است افزود: بررسی مدارک نیز از دهم تا پانزدهم مرداد انجام می‌شود و ثبت نام قطعی آنها شانزدهم مرداد خواهد بود.

امسال هم ۱۳۵۰ مدرسه شاهد فعالیت می‌کنند و بر اساس ظرفیت مدرسه، آمار ثبت نام مدارس تعیین شده و امکان تغییر ظرفیت مدارس وجود ندارد.

رزاقی با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم بعد از هفدهم مرداد در مدارس متوسطه فعالیت‌های کلاسهای پیش نیاز انجام شود گفت: جدول امتیازات نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و همانند سال گذشته است.

میزان شهریه مدارس شاهد

شهریه نسبت به سال گذشته مشمول افزایش ۱۰ درصدی شده است. شهریه برای دوره ابتدایی بین ۳۸۰ تا ۶۴۰ هزار تومان، دوره متوسطه اول بین ۴۴۰ تا ۷۳۰ هزار تومان و دوره متوسطه دوم بین ۵۳۰ تا ۹۵۰ هزار تومان تعیین شده که به حسب شرایط بومی و منطقه‌ای استانها بین این دو رقم خواهد بود.

زمان ثبت نام در پایه های مختلف

ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد از طریق سامانه سجا شروع می‌شود و تا ۱۵ خردادماه ادامه دارد. از ۱۷ تا ۱۹ خرداد پیامکی برای پذیرفته شدگان مرحله اول ارسال می‌شود و از ۲۰ تا ۲۷ خرداد به والدین مهلت داده می‌شود مدارک را به مدرسه تحویل دهند تا بررسی شود. تا سوم تیر مراحل بررسی مدارک انجام و به این ترتیب تا سوم تیر، تکلیف ثبت نام نهایی و قطعی آنها مشخص می‌شود.

ثبت نام دانش آموزان ورودی پایه اول دوره متوسطه اول (هفتم) از اول تیرماه شروع می‌شود و تا چهاردهم تیرماه به اتمام می‌رسد. ۱۶ تیرماه پیامکی برای پذیرفته شدگان مرحله اول ارسال و از ۱۷ تا ۲۷ تیر ماه مرحله بررسی و تایید مدارک انجام و در ۲۸ تیرماه تا سوم مرداد ماه ثبت نام قطعی آنها صورت می‌گیرد.

ثبت نام ورودی پایه اول دوره متوسطه دوم (دهم) نیز از ۱۰ تا ۲۴ تیرماه از طریق سامانه سجا صورت می گیرد. ۲۵ تیر اعلام نتیجه غیر قطعی برای پذیرفته شدگان مرحله اول در قالب پیامکی انجام می‌شود و از ۲۶ تیر تا سه مرداد بررسی مدارک صورت می‌گیرد و از سوم تا ۱۱ مرداد فرصت مراجعه برای ثبت نام قطعی است.

حدود ۶۰ درصد دانش آموزان در سال گذشته از جامعه ایثارگری بودند. مابقی دانش آموزان بر اساس اولویت هایی اعم از برگزیدگان مسابقات ملی و فرزندان فرهنگیان و خیرین مدرسه ساز بودند.

بر شمار مدارس شاهد افزوده نخواهد شد. اما اگر تراکم در منطقه‌ای وجود داشته باشد امکان انتقال کدها و ظرفیت از مناطق با جمعیت دانش آموزی کم جمعیت تر به مناطق و استانهای پرجمعیت وجود دارد.

اولیاء حتما برای ثبت نام به سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir مراجعه کنند. متاسفانه سایت‌های تقلبی در فضای مجازی ایجاد شده‌اند که پولی دریافت و کلاهبرداری می‌کنند.

در حال تلاشیم تا مهارت آموزی را در مدارس شاهد رونق دهیم. به دنبال آن هستیم امسال در گام اول در استان ها یک کلاس ضمیمه کاردانش در هر مدرسه ایجاد کنیم که مقدمات آن فراهم شده است.ایسنا.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.