اعلام مراحل استخدام و نتایج گزیش پذیرفته شدگان نهایی آموزش و پرورش + اخبار فرهنگیان

مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، نتایج بررسی صلاحیت‌های عمومی (گزینش) و فرایند جذب پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی تیرماه سال ۱۳۹۷ وزارت آموزش‌ و پرورش را اعلام کرد.

به گزارش هم‌رده به نقل از فارس، مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، نتایج بررسی صلاحیت‌های عمومی (گزینش) و فرایند جذب پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی تیرماه سال ۱۳۹۷ وزارت آموزش‌ و پرورش را اعلام کرد. اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی را می‌توانید از لینک زیر مشاهده کنید: http://medu.ir/azmoon-estekhdami/login.php

نکات لازم در خصوص استخدام پذیرفته شدگان نهایی:

 • تأییدشدگان نهایی مکلفند به منظور انجام آزمایشات پاراکلینیکی بدو استخدام، سپردن تعهد خدمت محضری، گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی ونحوه جذب و بکارگیری به شرح ذیل در سه مرحله اقدام کنند.
 • عدم مراجعه فرد پذیرفته شده در مهلت مقرر برای پیگیری امور مربوط به انجام آزمایشات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی، ثبت نام و شرکت در دوره ‌یکساله مهارت آموزی در دانشگاه‌ فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی، به منزله انصراف از استخدام در آموزش و پرورش تلقی شده و مسؤولیت آن، صرفاً به عهده داوطلب خواهد بود.
 • معرفی افراد جهت انجام آزمایشات پاراکلینیکی و تکمیل پرونده استخدامی حداکثر تا پنج(۵) روز پس از انتشار اسامی واجدین شرایط دراین اطلاعیه، توسط اداره کل آموزش و پرورش استان محل خدمت صورت می‌پذیرد.
 • پذیرفته شدگان استخدام مزبور در مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش، ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی در دانشگاههای وابسته به آموزش وپرورش (دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی) هستند.
 • پذیرفته شدگان رشته‌های شغلی هنر آموز و استادکار جهت اطلاع و ثبت‌نام در دوره یکساله مهارت آموزی یک هفته بعد از انتشار اسامی به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی به نشانی https://www.sru.ac.ir مراجعه کنند.
 • پذیرفته شدگان سایر رشته‌های‌ شغلی (دبیر، آموزگار، مراقب سلامت و مربی امور تربیتی‌ مدارس) بر اساس‌کارنامه نهایی صادره از سامانه همگام جهت اطلاع از ثبت‌نام در دوره یکساله مهارت آموزی یک هفته بعد از انتشار اسامی به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه فرهنگیان ‌به نشانی https://cfu.ac.ir مراجعه نمایند.
 • شرکت در کلاس‌های دوره یکساله مهارت آموزی به صورت رایگان است. چنانچه پذیرفته شدگان نهایی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند دو برابر هزینه‌های فرایند استخدام و برگزاری دوره مهارت آموزی به تشخیص آموزش و پرورش محاسبه و از داوطلب اخذ خواهد شد.
 • مهارت آموزان در زمان ثبت نام در مراکز مجری دوره یکساله مهارت آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک مهارتهای هفتگانه (ICDL ) هستند؛ در غیر این صورت باید تعهد نمایند که قبل از آزمون جامع دوره یکساله مهارت آموزی، مدارک مزبور را ارائه کنند.
 • صدور ابلاغ تدریس و حکم استخدام پیمانی از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۸ به بعد، درصورت احراز شرایط ذیل خواهدبود:

شرکت در دوره مهارت آموزی، موفقیت در آزمون جامع اصلح و ارائه اصل گواهی دوره یکساله مهارت آموزی،

ارائه اصل گواهی مهارت‌های هفتگانه(ICDL) صادره از مراکز و مؤسسات مورد تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور،

ارائه اصل گواهی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم برای داوطلبان دارای دین اسلام.

 • داوطلبانی کـه اسامی آنـان به عنوان معرفی شده یک برابر ظرفیت آزمــون استخدامــی مذکـور قرار داشته، لیکن صلاحیت های عمومی آنان، مورد تأیید هسته‌های گزینش آموزش و پرورش قرار نگرفته است؛ ضروری است جهت تکمیل فرم درخواست تجدید نظر، به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل پذیرش خود مراجعه کنند(مطابق ضوابط مربوط حداکثــر فرصت اعتراض قانونی به مـدت دو ماه از تـاریخ انتشار اسامی در این اطلاعیه است) شایـان ذکـر است بــر اسـاس ضوابط و مقررات مربوط، دریـافت و رسیدگی به اعتراض داوطلبان پس از انقضای مهلت اعلام شده، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهدبود.
 • پذیرفته شدگان نهایی به منظور ثبت نام در دوره مهارت آموزی، بعد از یک هفته از انتشار اسامی به سایت دانشگاه فرهنگیان‌ به نشانی https://cfu.ac.ir و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی https://www.sru.ac.ir مراجعه کنند.
 • زمان برگزاری آزمون جامع(اصلح) بعد از کسب موفقیت در پودمان‌های آموزشی، در تابستان سال۱۳۹۸ خواهد بود؛ بر این اساس پذیرفته شدگان باید زمان دقیق برگزاری آزمون مزبور را از طریق سایت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی پیگیری کنند.

انتقاد بهزیستی از آموزش و پرورش برای کم کاری در استخدام معلولان

دکتر حسین نحوی نژاد معاون توابخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن انتقاد از دستگاه های اجرایی در ایجاد محدودیت برای استخدام معلولان به بازارکار می گوید: در صدر همه دستگاه ها وزارت آموزش و پرورش است که با وجود حجم استخدام بالا با لحاظ کردن شرایط اختصاصی و مصاحبه از تن دادن به استخدام معلولان شانه خالی می کند.

اضافه تدریس معلمان در طرح «معلم تمام‌وقت» ماهانه پرداخت می‌شود

یارمحمد حسین بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش به تشریح طرح «معلم تمام‌وقت» پرداخت و گفت: این‌یک طرح اختیاری است که فعلاً شامل همکاران هنرآموز و متوسطه می‌شود. همکاران درصورت تمایل، می‌توانند شش ساعت اضافه تدریس در هفته داشته باشند که معادل آن که تقریباً معادل با حق‌التدریس ساعتی است به حقوق همکاران در فیش‌های حقوقی اضافه خواهد شد.

برخلاف حق‌التدریس که ممکن است پس از ماه‌ها دریافت شود؛ این اضافه تدریس به‌صورت ماهانه پرداخت می‌شود؛ یکی از مزیت‌های آن نیز پرداخت به‌صورت دوازده‌ماهه و محاسبه در حقوق بازنشستگی است.

با توجه به محاسبات انجام گرفته و با توجه به افزایش بودجه سنواتی سال‌های آینده، این طرح بودجه بیشتری را نخواهد خواست لذا با افزایش بودجه‌های سنواتی آموزش‌وپرورش قادر خواهیم بود بار مالی این طرح را جبران کنیم.

وی گفت: در مورد آموزگاران، این طرح اجرا نمی‌شود و طرح دیگری به شورای حقوق و دستمزد ارائه‌ شده است که در صورت موافقت شورای حقوق و دستمزد آن را اعلام خواهیم کرد. یار محمدحسین درباره تبعیض‌هایی که در دریافتی کارکنان دولت وجود دارد، اظهار کرد: همه‌کسانی که تحت قانون خدمات کشوری هستند، حکم‌های یکسانی دارند و تفاوت‌ها در دریافتی‌ها هست که این تبعیض‌ها را به وجود آورده است.ایسنا.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.