سخنان انصاری درباره فوق العاده بدی آب و هوا کارمندان ، استخدام بومی و اصلاح نظام اداری

اگر تصمیمات مدیریتی درست تری گرفته می شد شاید کشور بخش قابل توجهی از مشکلاتی را که اکنون با آن ها مواجه است، نداشت.

جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت خوزستان گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات کشور این است که تصور می کنیم با منابع مالی می توانیم همه برنامه های توسعه ای کشور را پیش ببریم. در این زمینه بسیار پیش آمده است که حتی منابع را نیز تامین می کنیم اما به دلایلی نمی توانیم برنامه ها را به درستی اجرا کنیم .

به گزارش هم رده به نقل از ایرنا، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبارزه با فساد و ارتقای سلامت در نظام اداری از اولویتهای دولت دانست و گفت: فساد باعث اختلال توسعه است و بر شاخص های اقتصادی تاثیر منفی میگذارد و به همین منظور باید به صورت جدی با آن مبارزه کرد.

اگر تصمیمات مدیریتی درست تری گرفته می شد شاید کشور بخش قابل توجهی از مشکلاتی را که اکنون با آن ها مواجه است، نداشت.

ایشان با بیان اینکه ما نظام های مدیریتی درستی در پیشبرد برنامه های توسعه اتخاذ نکرده ایم، عنوان کرد: به تعبیر “از قضا سرکنگبین صفرا فزود”، در مواردی در کشور منابع بر ضد خود عمل کرده است و ما بخش قابل توجهی از مشکلاتی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، نتیجه پول هایی است که در سال های گذشته به درستی هزینه نشده است.

اصلاحات در نظام اداری

این مساله در دستور کار دولت های مختلف قرار داشته است. بر اساس گزارش های تهیه شده، از برنامه اول توسعه احکام روشنی در رابطه با تحول نظام اداری در قوانین برنامه ای پیش بینی شده و هرچه به پیش رفته ایم این احکام قوی تر و برجسته تر از گذشته شده است . به دلایلی، خیلی در این حوزه موفق نبوده ایم و امروز همه ما قبول داریم که یک دستگاه بروکراسی بزرگ، تا حدودی تنبل و لخت و نابهره ور و با مشکلات خاص به ویژه در حوزه مفاسد در بخش هایی از نظام اداری روبرو هستیم . علی رغم کارهای صورت گرفته در این حوزه، نتوانسته ایم در کوچک سازی دولت خیلی موفق عمل کنیم و نه قدم های موثری در ارتقا سلامت نظام اداری برداشته ایم.

برنامه مقابله با فساد و ارتقا سلامت در نظام اداری یکی از برنامه هایی است که باید به آن توجه و اهتمام ویژه شود. بسیاری از برنامه ها مانند توسعه دولت الکترونیک در خدمت این برنامه قرار خواهند گرفت اما اینکه ما بتوانیم یک برنامه منظم و منسجمی در سطح استان ها برای ارتقا سلامت نظام اداری و کاهش فساد داشته باشیم باید توجه ویژه ای به آن شود.

تصویب برنامه اصلاح نظام اداری در آینده نزدیک

برنامه اصلاح نظام اداری که به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده بودیم برای پایان دوره سه ساله تا آخر ۹۶ بود که برای دوره سه ساله جدید بازنگری و ظرف روز های آینده در هیئت وزیران مطرح و تصویب می شود. در حال حاضرنه تنها بهره وری قابل قبولی در نظام اداری نیست بلکه دستگاههای اجرایی توانایی مدیریت بهره وری بخش ها را نیز ندارند از این رو در برنامه جدید اصلاح نظام اداری برنامه افزایش بهره وری در استان ها را نیز در دستور کار داریم که با توجه به تجارب قبلی خوزستان می تواند زودتر وارد اجرای این برنامه شود.

توسعه دولت الکترونیک

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور همچنین گفت: ایران از نظر توسعه دولت الکترونیک در مقایسه با سایر کشورها در رتبه ۱۲۰ قرار دارد که برنامه ریزی شده تا در اتمام اجرای برنامه سه ساله اصلاحات اداری به رتبه ۷۰ برسیم. آقای مهندس انصاری با اشاره به اینکه بر اساس تغییرات اقلیمی و پدیده هایی مانند ریزکردها لازم است در جداول بدی آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی تجدید نظر شود گفت: در مناطق گرمسیری هزینه های برق متفاوت با سایر مناطق است؛ در مناطق سردسیر نیز هزینه گاز با سایر نقاط متفاوت است ولی واقعیت این است که به اندازه نیاز پوشش داده نمی شود و نیاز به اصلاح دارد.

نظام اداری فراتر از قوه مجریه است

همچنین انصاری در جلسه شورای اداری استان خوزستان اظهار کرد: نظام اداری یا آنچه که به عنوان دستگاه های اجرایی نامیده می شوند فراتر از قوه مجریه است و در واقع همه قوا و ارکان کشور به نحوی جزئی از نظام اداری و اجرایی کشور هستند.

نظام اداری است که مجموعه ماموریتهای کشور و مجموعه خدماتی را که در قانون اساسی نسبت به مردم تعریف و تعهد شده است انجام می دهد و اگر این وظایف درست تر انجام شود موجب رضایتمندی و گشایش بیشتر در فعالیتهای روزمره مردم می شود و آسایش و رفاه را برای آنها رقم می زند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: هرچه در ارائه خدمات و انجام چنین ماموریتهایی کوتاهی باشد و یا آن طور که شایسته مردم است کارها را انجام ندهیم، حتما نارضایتی مردم و کاهش سرمایه اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

لزوم نگاه فرا استانی به برخی استانها

مهندس انصاری با بیان اینکه نگاه به استان خوزستان باید یک نگاه ویژه و متفاوت با سایر استانها باشد، گفت: امروز نیز به دلیل نقشی که خوزستان در اقتصاد ملی دارد، بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری هایی که در خوزستان انجام می شود، با کارکرد ملی است و بخش قابل توجهی از تلاشها و زحمتهای دستگاههای اجرایی در استان خوزستان با یک هدف ملی انجام می شود و در واقع استان خوزستان و چند استان دیگر کشور جزو معدود استانهایی هستند که باید به مسایل آنها نگاهی فرا استانی داشته باشیم.

مهندس انصاری بیان کرد: به هر حال رزمندگانی که به خوزستان می آمدند از مسائل درمانی تا تردد به محل زندگی زحمتشان بر دوش مردم عزیز این استان و بر دوش نظام اداری استان بود . امروز به دلیل نقش مهم خوزستان در اقتصاد ملی، بخش بزرگی از سرمایه گذاری های این استان جایگاه ملی دارد؛ خوزستان، هرمزگان و بوشهر جزو استان هایی هستند که باید نسبت به مسائل آنها نگاهی فرااستانی داشته باشیم.

وی افزود: باید به این مسئله توجه داشته باشید که آنچه به عنوان خدمات اداری در این استان ارائه میشود، خدمات حاکمیتی است که تنها خاص خوزستان نیست بلکه نوعا کارکردی ملی دارد. در جلساتی که امروز داشتیم توافق شدپیگیری های لازم را انجام دهیم و تصمیماتی بگیریم که اعمال حاکمیت در این استان تسهیل کردد و اداره امور اثر بخش تر گردد . معاون رییس جمهور در ادامه به این نکته توجه داد که نظام اداری کشور صرفا مسئول اداره دستگاههای اداری نیست بلکه مسئول اداره کشور برای حل مشکلات مردم است و تصمیماتی که برای نظام اداری و کارکنان دولت اتخاذ می شود خود به خود در تمام مسایل کشور اثر می گذارد.

نیروی انسانی دولت بطور کلی و به ویژه در استان هایی مانند خوزستان نیازمند توجه ویژه است.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: همه قبول داریم که یک نظام اداری بزرگ ، سنگین و لخت داریم و در کشور کسی نیست که دولت را یک دولت بزرگ و سنگین نداند. همه روی اینکه فرآیندها در کشور فرآیندهایی قدیمی و منسوخ هستند، اجماع نظر دارند و تقریبا همه کسانی که مسئولیت اداره امور و مدیریت دراین نظام را به عهده دارند، می دانند که نظام اداری ما از کارایی و بهره وری مناسب برخوردار نیست.

واگذاری اختیارات به استانها

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان کرد: هیچ اختیاری در استانها کم نداریم که نیاز باشد آن اختیار را از مرکز مطالبه کنیم. در استانها بیشتر از آنکه نیاز به اختیارات بیشتر باشد، در کاربست اختیارات موجود مشکل داریم . بیشتر از اینکه کمبود اختیار داشته باشیم کمبود هماهنگی بین دستگاه های اجرایی داریم که باید یکدیگر را حمایت کنند.

دیوان عدالت اداری مخالف بومی گزینی در استخدام ها

همپنین جمشید انصاری پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷ در نشست خبری در استانداری خوزستان اظهار کرد: از نظر ما در نظر گرفتن اولویت در استخدام برای افراد بومی درست است اما دیوان عدالت اداری با این موضوع مخالف است. براساس رویه پیشین ما نیروهای بومی در اولویت اشتغال و استخدام قرار داشتند که اخیرا دیوان عدالت اداری طی حکمی رویه ما را ابطال و به ما اعلام کرده براساس قانون اساسی نمی‌توانید با تصمیم خودتان به کسی اولویت دهید.

از آنجایی که دیوان عدالت اداری اختیار دارد این مساله را به عنوان خلاف قانون لغو کند، آن را لغو کرده است درحالی که در استخدام ها همیشه ما بومی ها را در اولویت قرار می دادیم. در حال حاضر نیز در اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که در مجلس در دست بررسی است قرار است موضوع اولویت بومی ها برای استخدام به صورت قانون در نظر گرفته شود که باید منتظر به نتیجه رسیدن آن ماند.

سرونوشت آزمون استخدامی شرکت نفت

انصاری با اشاره به آزمون استخدامی شرکت نفت گفت: دستگاه هایی که مقررات خاص دارند استخدامشان را خودشان انجام می دهند و ما فقط مجوز کلی می‌دهیم. از آن جایی که صنعت نفت مقررات استخدامی خاصی دارد خودش مسئول استخدام و برگزاری آزمون استخدامی مربوط به این مجموعه است.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: در اطلاعیه استخدامی وزارت نفت برای کارکنان قراردادی شرکت‌های تابعه وزارت نفت و فرزندان کارکنان نفت امتیازاتی درنظرگرفته بودند که براساس شکایت برخی شرکت‌کنندگان، دیوان عدالت اداری آن شرایط را لغو کرد در نتیجه وزارت نفت باید به سمتی برود که مجددا آگهی استخدام متناسب با شرایطی که دیوان عدالت اداری ارایه کرده، بدهد. قبلا کسانی که در دانشگاه صنعت نفت پذیرفته می‌شدند متعهد به خدمت می شدند اما الان مدتی است که وزارت نفت تعهد خدمت نمی پذیرد مثلا در دانشگاه فرهنگیان هنوز تعهد خدمت گرفته می‌شود اما ممکن است ۲ سال دیگر هم این دانشگاه تعهد خدمت را لغو کند.

تغییر در فوق العاده بدی آب و هوا

همه کارکنانی که در مناطق بد آب و هوا هستند متناسب با شرایطی که در آن هستند فوق العاده بدی آب و هوا را دریافت می‌کنند. مطالعاتی از سوی سازمان هواشناسی برای تغییرات آب و هوایی در دست انجام است که به محض به نتیجه رسیدن مطالعات، درجه‌بندی جدید جایگزین درجه‌بندی گذشته می‌شود.

مشوق های ماندگاری نیروی انسانی

وی با اشاره به مشوق هایی برای ماندگاری نیروهای نخبه و شایسته در استان خوزستان توضیح داد: مدیران در استان در این رابطه پیشنهاداتی را ارایه دهند تا بعد از بررسی در تهران نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

وضعیت متقاضیان قبول شده استخدامی های دولتی

انصاری در پاسخ به این سوال که کسانی که در آزمون استخدامی پذیرفته شدند اما هنوز مشغول به کار نشده اند چه تعدادی هستند بیان کرد: هیچ آماری از این افراد نداریم چراکه ما فقط آزمون می‌گیریم و قبول شدگان آزمون را به دستگاه های اجرایی ارجاع می دهیم در نتیجه هسته گزینش دستگاه اجرایی مسئول این کار است.

وی ادامه داد: آخرین آزمون در شهریور ماه گرفته شد که تا پایان خرداد ماه سال جاری همه مراحل آن به پایان می رسد، همچنین به تازگی نتایج آزمون استخدامی بهمن ماه وزارت بهداشت و درمان آمده است و پذیرفته شدگان باید مراحل را طی کنند.

وی افزود: معمولا در سال در حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر در مجموع دستگاه های دولتی و در ۲ مرحله و فقط از طریق آزمون استخدام می شوند.

وضعیت استخدام شهرداری‌ها

انصاری با اشاره به استخدام شهرداری‌ها توضیح داد: شهرداری ها در کل کشور تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند و الزام به استخدام از طریق آزمون در قانون مدیریت خدمات کشوری تنها برای دستگاه های دولتی است.

وی ادامه داد: از آنجایی که شهرداری نهاد عمومی غیردولتی است و دستگاه دولتی محسوب نمی شود در نتیجه سازمان شهرداری ها و شورای عالی استان ها که مقررات آن را تدوین می کنند به این نکته توجه کنند و الزامهایی مانند آزمون استخدامی را برقرار کنند.

آمار ساعات کار شاغلان کشور

شاغلینی که زیر ۱۶ ساعت کار می‌کنند ۳٫۲ درصد شاغلان کشور محسوب می شوند یعنی ۹۷٫۸ درصد شاغلان کشور بالای ۱۶ ساعت کار می کنند.

وی توضیح داد: مشکل اصلی بازار کار امروز افرادی نیست که کم کار می‌کنند بلکه کسانی هستند که بیشتر از ۴۴ ساعت کار می‌کنند، بالای ۵۴ درصد نیروی کار کشور بیشتر از ۴۴ ساعت کار می‌کنند و با کار بیشتر جلوی اشتغال دیگران را گرفته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.