تصویب نظام پرداخت مناسب برای کارکنان دولت و دائمی شدن قانون خدمات کشوری

0

پاراف تصویب نظام پرداخت مناسب برای کارکنان دولت و دائمی شدن قانون خدمات کشوری : حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس گفت: جلسه غیرعلنی با حضور سخنگوی دولت و وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی به دغدغه‌های جامعه فرهنگیان و افزایش رضایت جامعه از اقدامات آموزش و پرورش برگزار شد.

وی در تشریح نشست غیرعلنی امروز صبح نمایندگان با نوبخت و فانی تصریح کرد: جلسه غیرعلنی امروز صبح٬ جلسه‌ای نسبتا طولانی بود و چند تن از همکاران گرامی٬ امروز به نمایندگی از سایر همکاران به بیان نظرات خود در مورد وزارت آموزش و پرورش و مسائل مربوط به فرهنگیان پرداختند.

وی ادامه داد: نمایندگان ارائه کننده نطق در نشست امروز٬ در مورد فرایند رتبه‌بندی آموزگاران اعتبارات غیر پرسنلی، ضرورت تخصیص منابع لازم برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش و همچنین قدم برداشتن برای رفع تبعیض پرداخت حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی به ویژه کارکنان آموزش و پرورش اظهاراتی بیان داشتند.

نایب رییس مجلس افزود: در این نشست محمدباقر نوبخت گزارشی از سازمان متبوعش در زمینه توجه به فرهنگیان ادامه داد و از نگاه ویژه وزیر آموزش و پرورش به وضعیت کارکنان این وزارتخانه خبر داد.

ابوترابی‌فرد یادآور شد: نوبخت در ادامه افزود: در سال ۹۳ با توجه به کاهش منابع درآمدی دولت٬ وزارت آموزش و پرورش تنها سازمانی بود که بودجه ‌آن با اختیارات ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی افزایش یافت و با این اقدام ۱۰ درصد حقوق کارکنان آموزش و پرورش بالاتر رفت.

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از نگاه ویژه خود به معیشت کارکنان آموزش و پرورش توجه خواهد کرد٬ افزود: نوبخت تاکید داشت با توجه به اینکه دولت در منابع با چالش جدی رو به رو است٬ اما پاسخ به نیاز فرهنگیان را در دغدغه خود می‌داند و مطالبه جدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در جهت رفع تبعیض در حقوق کارکنان دولت است.

ابوترابی فرد ادامه داد: در نشست غیرعلنی امروز صبح دو تصمیم مهم گرفته شد که یکی از آنها این تصمیم بود که قانون خدمات کشوری که در مجلس تصویب و به صورت موقت در اختیار دولت قرار گرفته٬ تبدیل به قانون دائمی شود و در این میان اصلاحاتی که از نظر دولت باید در مورد این قانون انجام شود اعمال و اصلاحات یاد شده در قالب لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس ارائه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: همچنین تصمیم بر آن شد که کمیسیون‌های مربوطه از جمله کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هر چه سریع‌تر این قانون را نهایی کند تا نظام پرداخت مناسبی برای کارکنان دولت فراهم شود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت ناعادلانه حقوق و مزایای معلمان و فرهنگیان، گفت: با بازنگری در قانون مدیریت خدمات کشوری لازم است تا درآمدهای کارکنان دولت بر مبنای عدالت تنظیم شود.

همچنین حسینی، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون هماهنگی حقوق و مزایای دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری، بازنگری منطقی و اصولی لازم است، گفت: امروزه درآمد کارکنان دولت بر مبنای عدالت باید تنظیم گردد، در همین راستا و در اولویت نخست نسبت به ترمیم و تقویت حقوق و مزایای فرهنگیان و معلمان عزیز باید تصمیم اساسی در شان آنها گرفته شود.

وی ضمن تقاضا از دولت مبنی بر حقوق و مزایای دولت، گفت: حقوق و مزایای معلمان باید در تراز کارکنان امثال شرکت نفت ترمیم و هم سان سازی نماییدف چراکه محصول نهایی آموزش و پرورش تربیت انسان صالح برای جامعه است که یقینا ارزش آن از امثال تولیدات شرکت نفت بالاتر است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با پیشنهاد طرح اشتغال نیمه وقت زنان در دستگاه های دولتی و عمومی، گفت: این طرح می تواند سه دستاورد مهم داشته باشد، نخست ایجاد ظرفیت دو برابری برای اشتغال زنان، که با وجود تقاضای زنان فارغ التحصیل دانشگاهی راهکاری مفید می تواند واقع شود، مورد دوم اینکه کار تمام وقت با روح و جسم زنان سازگار نیست و موجب خستگی و فرسودگی زودرس آنان می گردد اما این طرح نشاط و شادابی توام با آسودگی در محل کار را برای زنان رقم می زند و نهایتا دستاورد سوم طرح مختص خانه داری زنان است که با این طرح می توانند برای تربیت فرزندان خود زمان بگذارند البته این طرح برای بانوان شاغل فعلی می تواند اختیاری و برای شاغلین آینده الزامی باشد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here