بازداشت مدیران متخلف در سازمان حفاظت محیط زیست

انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور دوشنبه بیست ویکم اسفندماه جاری در جلسه معارفه رئیس جدید مرکز آموزش مدیریت دولتی اظهار امیدواری کرد: مرکز آموزش مدیریت دولتی طی دوره جدید، با بازگشت به دوران اوج خود در اثرگذاری بر نظام اداری کشور و تقویت آموزش مهارت‌های کارکنان و مدیران، یکی از دوره‌های موفق و درخشان خود را رقم بزند.

بی‌تردید مرکز آموزش مدیریت دولتی در وضعیت امروزی نظام اداری کشور تاثیرات جدی داشته است و بخش قابل توجهی از مسئولان و مدیران امروز، مهارت حرفه‌ای خود را در این مرکز آموختند، حتی برخی دانش مدیریت را نیز در اینجا فراگرفته‌اند. باید اذعان کرد که تاثیر مرکز در مدیریت حرفه‌ای کشور اگر بیش از سایر دانشگاه‌ها نباشد، کمتر از بقیه آنها نبوده است.

به گزارش هم رده به نقل از روابط عمومی سازمان ادرای و استخدامی کشور، مهندس جمشید انصاری در جلسه تودیع دکتر اسماعیل ملک‌اخلاق و معارفه دکتر زهرا احمدی‌پور به عنوان رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی گفت: آقای دکتر ملک‌اخلاق طی دوره چهارساله مدیریت خود، اقدامات قابل توجهی را در جهت بازآفرینی مرکز آموزش به عمل آوردند و تحرک جدیدی را در فعالیت‌های مرکز در این دوره شاهد بودیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان تاریخچه‌ای از فعالیت این مرکز و اینکه مرکز آموزش مدیریت دولتی در آستانه ۵۰ سالگی فعالیت خود قرار دارد، اظهار داشت: مرکز فعالیت خود را از سال ۱۳۴۸ با هدف آموزش‌ مهارت‌های تخصصی به مدیران دولت آغاز کرد و تا امروز که در آستانه ۵۰ سالگی آن قرار داریم، فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سرگذاشته است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: ضرورتا خدمات این مرکز در توانمندسازی نیروی انسانی تاثیر بسزایی در کارآمدی نظام اداری خواهد داشت و این موضوعی است که باید در این دوره جدید مدیریت به آن توجه ویژه‌ای شود.

بر اساس سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه‌های رئیس جمهور در جریان تبلیغات انتخاباتی و همچنین مواردی که در پیوست حکم رئیس سازمان اخیرا اعلام شده است، برای ۴ سال آینده تلاشمان غنابخشیدن به توانمندی‌های علمی مرکز خواهد بود، چرا که توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی کارآمد برای اداره دستگاه‌های اجرایی از وظایف پیش‌بینی شده در دولت برای سازمان اداری و استخدامی کشور است.

مهندس انصاری بر ضرورت تقویت توان علمی و کارشناسی مرکز به صورت هم‌زمان و موازی تاکید کرد و ادامه داد: در دوره‌ای مرکز به لحاظ بنیه علمی بسیار قوی بود، به طوری که اگر نگوییم در این دوره سرآمد سایر مراکز بوده‌ایم، در شمار یکی از تاثیرگذارترین مراکز کشور قرار داشتیم. باید با اهتمام‌ جدی از سوی سرکار خانم دکتر احمدی‌پور با جذب نیروهای توانمند علمی برای مرکز در کنار توان کارشناسی، به تقویت دوباره آن کمک کنیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: جهت‌گیری جدی ما این است که کارهای مشترک پژوهشی و مطالعاتی با دانشگاه‌ها و سایر مراکز پژوهشی را در دستور کار قرار دهیم تا به نیازهای اساسی در این بخش پاسخ دهیم.

به گفته مهندس انصاری همچنین توجه ویژه به تقویت و تعمیق آموزش‌های مهارتی و شناسایی تجارب و مهارت‌های مدیریتی و جمع‌بندی، تدوین و انتقال آنها به مدیران در قالب‌های خاص خود از موضوعاتی است که باید به صورت جدی در این دوره دنبال شود.

وی افزود: ما وظیفه داریم نسل آینده مدیران کشور را برای دستگاه‌های اصلی دولت در مرکز آموزش مدیریت دولتی تربیت کنیم، به نحوی که اگر بخواهیم با گرایش‌های مختلف مدیرانی را انتخاب کنیم، مشکلی نداشته باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.