واگذاری محل برای فعالیت تعاونی های مصرف کارکنان رایگان می شود

هم رده قالیباف، شهردار تهران میزان حقوق دریافتی خود را اعلام کرد : در حالی که موضوع فیش حقوقی قالیباف در جلسه اخیر شورای شهر تهران مطرح شد و ابوالفضل قناعتی از اعضای هیأت رئیسه شورا اعلام کرد بنا به مستندات ارائه شده از سوی ناصر امانی، معاون شهردار، حقوق قالیباف ماهانه ۸۰۰ هزار تومان است که با جمع مزایا به ۱۴ میلیون تومان می‌رسد با این حال روز گذشته محمد باقر قالیباف در مراسم تودیع و معارفه چهار تن از معاونان خود تأکید کرد که در شورای شهر بحث حقوق بنده مطرح شد که دوستان حق مطلب را ادا نکردند.

قالیباف: حقوق من ۷ میلیون و پانصد هزار تومان است/ اعضای شورای شهر: بر اساس مستندات، شهردار ۱۴ میلیون تومان حقوق می گیرد

وی افزود: دریافتی من از شهرداری تهران به عنوان محمدباقر قالیباف ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است؛ چراکه در برخی سایت‌ها عنوان شده بود که دریافتی محمدباقر قالیباف بیشتر از حقوق ۱۴ میلیونی است که در سایت‌ها منعکس شده و باید بگویم که فیش حقوقی من موجود است و می‌توانم رونوشت آن را به همه بدهم.

  بنا بر ارقام اعلام شده از سوی اعضای شورای شهر؛ سالانه ۷۵ میلیارد تومان در اختیار قالیباف است که برای هزینه آن نیازی به اجازه از شورای شهر نیست. علاوه بر این طبق ماده ۱۶ و ماده ۱۷ قانون شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شهردار منابع مالی دیگری هم در اختیار دارد که برای صرف آنها باید مجوز بگیرد

وی با بیان اینکه نمی‌دانم برچه اساس برخی گفته‌اند که حقوق شهردار یک درصد از کل بودجه شهرداری است، گفت: من حتی نصف حقوق خود را برمی‌گردانم. حتی یک روز حق مأموریت و اضافه کاری نگرفته‌ام، تا زمانی که پسرم ازدواج کرد و هزینه‌ها بالا رفت من حتی حق اضافه کار نیز نمی‌گرفتم.

قالیباف با بیان اینکه مشاور شهردار ۸ میلیون حقوق می‌گیرد اما ۱۰ سال است که همسر من که به عنوان مشاور شهردار فعالیت می‌کند، حتی یک ریال حقوق نگرفته است، گفت: باید بگویم که همسرم صلواتی خدمت کرده است. همه اعضا حق جلسه می‌گیرند، اما همسرم پولی در این خصوص دریافت نکرده است، من مجبور شدم در مورد حقوقم صحبت کنم چراکه واقعیت حقوقی من چیز دیگری است و من نه حق مسکن دریافت کرده و نه در خانه سازمانی زندگی کرده‌ام و این را بگویم که ۱۵ سال است که در شرکت ایران ایر پرواز می‌کنم و ساعات پروازی من مشخص است؛ اما هیچ‌وقت در وقت اداری پرواز نکرده‌ام و پروازهایم یا در تعطیلات رسمی و یا در ساعت ۱۷ است و باید بگویم که ۲۵ روز است که پروازی نداشتم چراکه فرصت پرواز ندارم.

این اظهار نظرهای شهردار تهران درباره مسائل مالی و خانوادگی‌اش در حالی خبر ساز شده است که محمد حقانی عضو شورای شهر تهران این حرف‌ها را نوعی تناقض گویی در دریافتی فیش حقوقی قالیباف دانست و گفت: نمی‌دانم چرا شهردار تهران چنین حرف‌هایی را زده‌اند اما این را به خوبی می‌دانم که طبق بودجه، اعتبارات و اختیاراتی که شهرداری دارد حقوقی که برای شهردار تعیین می‌شود همان ۱۴ میلیون تومان است.این را مطمئن هستیم که در شورا هم مطرح شده است. حالا چرا آقای قالیباف این موضوع را نقض کرده‌اند نمی‌دانم.

ممکن است آقای قالیباف از ۱۴ میلیون تومانی که می‌گیرد نصف‌اش را به حساب شهرداری برگرداند و یا خانواده‌اش از شهرداری دریافتی نداشته باشند، اما نمی‌تواند بگوید دریافتی یا فیش حقوقیش ۱۴ میلیون تومان نیست.

محسن پیرهادی از اعضای اصولگرای شورای شهر نیز در پاسخ به خبرنگار «ایران» گفت: مستندات فیش حقوقی قالیباف را معاون ایشان در شورا مطرح کرد و بنا بر همان فیش اعلام شد شهردار ۱۴ میلیون تومان حقوق می‌گیرد. ما هم بر اساس همان مستندات این رقم را اعلام کردیم حالا نمی‌دانیم چرا آقای قالیباف اعلام کرده ۷ میلیون حقوق می‌گیرد.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر هم که نخواست نامش ذکر شود گفت فیش حقوقی شهردار همان ۱۴ میلیون تومان است و خیلی عجیب است که ایشان این موضوع را رد می‌کند.ایران.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.