اعطای ۲۵ درصد از سهمیه فرصت‌های علمی به خانواده‌های ایثارگران

2

پاراف اعطای ۲۵ درصد از سهمیه فرصت‌های علمی به خانواده‌های ایثارگران : سهمیه خانواده های شهدا و ایثارگران در فرصتهای مطالعاتی و دورههای دکترای تخصصی به ۲۵ درصد افزایش یافت.براساس ماده الحاقی ۴ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ماده(۷۰) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و تبصره آن به‌شرح زیر اصلاح می‌گردد:

بیست درصد (۲۰%) سهمیه ورود به بیست و پنج درصد (۲۵%) افزایش یافت . حد نصاب آخرین فرد پذیرفته‌شده برای وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم ، تحقیقات و فناوری، هفتاد درصد (۷۰%) تعیین می‌شود.در جریان بررسی این ماده پیشنهاد حذف مطرح شد که با مخالفت نمایندگان روبرو شد.

مصباحی مقدم نماینده مردم تهران، ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نیز در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی با بیان اینکه در صورت تصویب این ماده الحاقی باید ظرفیت پذیرش دانشگاه ها نیز افزایش یابد گفت: این امر در حالی است که هزینه دانشگاه علوم پزشکی بالا است و با این کار هزینه جدیدی برای دولت ایجاد می کند.بنابراین گزارش ماده ۷۰ قانون جامع خدمات ایثارگران به شرح زیر است:

وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاههای دولتی و غیردولتی و دستگاههای اجرائی مشمول ماده(۲) این قانون موظفند در اعطای سهمیه های ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، بورسهای تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصتهای مطالعاتی و دورههای دکترای تخصصی بیست درصد(۲۰%) از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای بیست و پنج درصد(۲۵%) اختصاص دهند.

تبصره –کسب حداقل هفتاد درصد(۷۰%)حد نصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته شدگان برای رشته ها و مقاطع تحصیلی الزامی میباشد. این میزان درخصوص رشته های پزشکی هشتاد درصد(۸۰%) حد نصاب شرایط علمی می باشد.

2 دیدگاه ها

  1. سلام -براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی درتاریخ ۲۷/۲/۹۵ که انتهای ماده ۷۰قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران عبارت ۲۵٪حذف شده برای فرزندم سهمیه تعلق می گیره ؟ توی سایت ثبت نام بالای ۲۵٪اومده الان باید چیکارکنیم ؟ من جانباز ۲۰٪ با۷ماه منطقه داوطلبانه هستم :باتشکر

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید