ممنوعیت به‌کارگیری مجدد بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و تعطیل رسمی سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)

0
ممنوعیت به‌کارگیری مجدد بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و تعطیل رسمی سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)
ممنوعیت به‌کارگیری مجدد بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و تعطیل رسمی سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)

پاراف ممنوعیت به‌کارگیری مجدد بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و  تعطیل رسمی سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)  : نمایندگان مردم در خانه ملت به‌کارگیری مجدد بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی را ممنوع کردند. نمایندگان در نشست علنی در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور با ماده الحاقی ۲۴ این لایحه موافقت کردند.

براساس ماده الحاقی ۲۴ این لایحه؛ هرگونه به‌کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات، بازخرید یا بازنشسته‌ شده یا می‌شوند به‌استثنای مقامات، اعضای هیأت علمی، ایثارگران، فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان هفتاددرصد(۷۰%) و بالاتر در دستگاههای اجرائی یا دارای ردیف یا هر دستگاهی که به‌نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌کنند، ممنوع می‌باشد و همچنین هرگونه پرداخت از هر محل و تحت هر عنوان به افراد بازنشسته و بازخرید توسط دستگاههای مذکور ممنوع است. کلیه قوانین و مقررات عام مغایر این حکم به‌استثنای ماده(۴۱) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده(۹۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده(۹۱) قانون استخدام کشوری مصوب ۳۱/۳/۱۳۴۵ لغو می‌گردد.

همچنین نمایندگان مردم در خانه ملت موافقت کردند تا آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) به عنوان تعطیل رسمی انتخاب شود. نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مواد الحاقی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور با ماده الحاقی ۳۸ آن موافقت کردند.

براین اساس در ماده الحاقی ۳۸ آمده است؛ هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) به‌عنوان تعطیل رسمی تعیین می‌گردد.

گفتنی است غلامرضا کاتب، کمال‌الدین پیرموذن و احمد توکلی هر یک در اخطارهای جداگانه‌ای عنوان کردند که این تعطیلی به اقتصاد کشور ضربه می زند و بار مالی را برای دولت به همراه دارد. از سوی دیگر احمد توکلی در اخطار خود به این نکته اشاره کرد که اینگونه تعطیلات رسمی در کشورهای دیگر مدیریت شده است که ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس گفت در برخی از این کشورها دو روز در هفته تعطیلی رسمی دارند که این موضوع در کشور ما مرسوم نیست.خانه ملت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here