آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی ، تعیین تکلیف کسرخدمت‌های ایثارگری و رونمایی از سامانه ملی قوانین و مقررات

ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی سال ۱۳۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org صورت می‌گیرد. دفترچه راهنمای این آزمون نیز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دفترچه راهنما برای ثبت‌نام اقدام کنند.

ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز سال ٩٧ درقالب قرارداد پیمانی جهت مدیریت‌های درمان سراسر کشور و ادارات کل استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، مرکزی، همدان و البرز در شهریورماه سال جاری خبر داد.

سازمان تامین اجتماعی به منظور تامین نیروی انسانی جهت مراکز درمانی و بیمه‌ای مذکور نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق آزمون کتبی، مصاحبه، گزینش و طی سایر مراحل استخدام می‌کند.

داوطلبان می‌توانند در صورت احراز شرایط حسب مفاد آگهی مربوطه که از طریق سایت رسمی سازمان به نشانی www.Tamin.ir و روزنامه‌های کثیرالانتشار اعلام خواهد شد، نسبت به ثبت نام اینترنتی از روز دوشنبه (مورخ پنجم شهریور ٩٧) لغایت روز سه‌شنبه (مورخ ١٣ شهریور ٩٧) اقدام کنند. آزمون کتبی روز جمعه مورخ ٢٠ مهر ٩٧ در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

رونمایی از سامانه ملی قوانین و مقررات

طی مراسمی که در روز سه شنبه به مناسبت هفته دولت در محل معاونت حقوقی رئیس جمهور برپا شد، پایگاه ملی قوانین و مقررات که جامع ترین سامانه دسترسی به قوانین و مقررات کشوربا حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و وزیر دادگستری رونمایی شد.

درکنار پایگاه ملی مورد اشاره، نسخه عمومی سامانه ملی قوانین و مقررات که جنبه تخصصی و تنقیحی قوی تری داردنیز رونمایی شد. در واقع، پایگاه ملی، سامانه جامعی است که برای عموم مردم قابل استفاده است و نسخه عمومی سامانه ملی قوانین و مقررات بیشتر برای متخصصان و محققان کاربرد دارد.

پایگاه اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور به آدرس اینترنتی DOTIC.ir و نسخه عمومی سامانه ملی قوانین و مقررات به آدرس اینترنتی QAVANIN.ir رونمایی شد.

در این سامانه دسته بندی های متفاوتی بنابر موضوع، مرجع وضع قرار داده شده و برای دستگاه های اجرایی نیز صفحات اختصاصی تعریف شده است تا مصوبات خود را در این سامانه درج و اضافه کنند تا بستری مشترک برای همه ی ارگانها برای بروز رسانی قوانین فراهم شود. وی گفت: با قرار دادن جستجوهای پیشرفته در این پایگاه همه ی دستگاه ها ومردم می توانند به راحتی به قوانین موردنظرشان دست یابند.

تعیین تکلیف کسرخدمت‌های ایثارگری سربازی

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از تعیین تکلیف قانون کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری، رزمندگی و اسارت در مجلس شورای اسلامی و اجرای آن از روز شنبه خبر داد.

بالاخره بعد از جلسات مختلف میان نمایندگان مجلس و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح این قانون تعیین تکلیف شد و بر اساس آن به ازای هر یک ماه اسارت و رزمندگی و همچنین هر یک درصد جانبازی والدین، فرزندان سربازشان می‌توانند ۱۲ روز کسر خدمت دریافت کنند.

کمالی با تاکید بر اینکه این قانون تنها برای سربازان در حال خدمت است و افرادی که به سربازی نرفته امکان استفاده از آن را ندارند، خاطرنشان کرد: شرایط استفاده از این قانون نیز اینطور است که سرباز ابتدا به یگان محل خدمت خود مراجعه کرده و گواهی اشتغال دریافت می‌کند. سپس این گواهی را باید به همراه برگه اعزام به محل خدمت والدین خود ببرند و در آنجا پرونده مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید اطلاعات به ازای هر یک ماه اسارت و رزمندگی و نیز هر یک درصد جانبازی والدین ۱۲ روز کسر خدمت دریافت کند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه افرادی که هنوز سربازی خود را تعیین تکلیف نکرده‌اند نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، گفت: تنها شرط استفاده از این تسهیلات تعیین تکلیف و اعزام به سربازی است.

کمالی در پاسخ به این سوال ایسنا که آیا امکان تجمیع سوابق رزمندگی، اسارت و جانبازی وجود دارد،‌ تصریح کرد: این امکان وجود داشته و متقاضیان می‌توانند سوابق والدین خود در این سه بخش را با یکدیگر تجمیع کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه آیا قانون قبلی کسر خدمت ایثارگری که سال گذشته اجرایی شد ملغی شده یا ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: اجرای این قانون همچنان ادامه خواهد داشت و بر اساس آن، آن دسته از افرادی که والدین‌شان ۲۸ ماه به بالا سابقه یا درصد رزمندگی، اسارت و جانبازی داشته باشند می‌توانند از این قانون بهره مند شوند.

کمالی با اشاره به آن دسته از مشمولانی که تا ۱۹ آذر ماه سال ۹۶ به سربازی رفته و از کسر خدمت‌های قبلی استفاده کرده و به ازای هر یک ماه رزمندگی و اسارت و هر یک درصد جانبازی ۹ روز کسر خدمت گرفته بودند، ادامه داد: این افراد باید با توجه به قوانین جدید به یگان محل خدمت خود مراجعه کرده و نسبت به دریافت کسر خدمت جدید خود اقدام کنند.

کمالی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه آیا مشمولان غایب امکان بهره‌مندی از کسر خدمت‌های جدید ایثارگری را دارند یا خیر؟ اظهار کرد: این مقررات و تسهیلات شامل حال مشمولان غایب نخواهد شد. بنابراین اگر فردی وارد غیبت شده باشد و سازمان وظیفه عمومی ناجا نیز توجیه این غیبت را نپذیرد امکان استفاده از کسر خدمت‌های ایثارگری برایش وجود نخواهد داشت. بنابراین شرط لازم برای استفاده از کسر خدمت‌های ایثارگری نداشتن غیبت یا در صورت داشتن غیبت توجیه غیبت از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا است.

کمالی همچنین درباره مشمولان غایبی که تا قبل از تاریخ ۱۹ آذر سال ۹۶ به سربازی رفته و کسر خدمت‌های قبلی را گرفته‌اند گفت: این افراد نیز تنها از همان ۹ روز کسر خدمت بهره مند شده و کسر خدمت جدید به دلیل غیبت به آنان تعلق نمی‌گیرد.

وی درباره اینکه آن دسته از مشمولانی که اضافه خدمت ناشی از غیبت‌شان بخشیده شده باشد امکان استفاده از تسهیلات ایثارگری را پیدا می‌کنند یا خیر؟ گفت: بخشودگی اضافه خدمت آثار و تبعات ناشی از غیبت را از بین نمی‌برد. بنابراین این دسته از افراد نیز امکان استفاده از این کسر خدمت‌ها را نخواهند داشت. امکان تجمیع کسرخدمت‌های ایثارگری با خدمت‌های بسیج و پروژه‌های تحقیقاتی نیز وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.