پشت پرده استعفا و انتصاب مدیرعامل قدیم و جدید بیمه ایران

0
پشت پرده استعفا و انتصاب مدیرعامل قدیم و جدید بیمه ایران
پشت پرده استعفا و انتصاب مدیرعامل قدیم و جدید بیمه ایران

پاراف پشت پرده استعفا و انتصاب مدیرعامل قدیم و جدید بیمه ایران : وزیر امور اقتصادی و دارایی با تصویب مجمع عمومی شرکت سهامی بیمه‌ایران، مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره جدید این شرکت را منصوب کرد. وزیر اقتصاد ضمن پذیرش استعفای حسینی، مدیرعامل بیمه‌ایران، به استناد مصوبه مجمع عمومی این شرکت بیمه‌ای، محسن پورکیانی را به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره جدید بیمه‌ایران منصوب کرد. گفتنی است پورکیانی از نیروهای باسابقه بیمه‌ایران بوده و پیش از این ضمن عضویت در هیات‌مدیره این بیمه، مسوولیت‌هایی چون مدیرعاملی بیمه‌ایران معین و ریاست هیات‌مدیره کارگزاری بورس بیمه‌ایران را به عهده داشته است.

شنیده شده مدیر عامل قبلی بیمه ایران در چند روز گذشته و در اوج جنجال های مربوط به فیشهای حقوقی و اعمال ضوابط اجرایی بودجه که دریافت تسهیلات غیر متعارف در شرکتهای دولتی توسط مدیران ارشد را ممنوع می نمود، بی سر و صدا ۶۰۰ میلیون تومان وام با سود بسیار ناچیز دریافت نموده است.

یک مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس گفت:  این حکم در پی دریافت وام ۶۰۰ ملیون تومانی با سود بسیار کم از سوی اقای مدیرعامل بوده است.

این اقدام می تواند نوید بخش آن باشد که دولتمردان در موضوع مبارزه با بی انضباطی و بی قاعدگی حاکم بر تسهیلات رفاهی مدیران دستگاه های اقتصادی دولتی جدی هستند.

وزیر اقتصاد به محض اطلاع از موضوع در پی عزل وی می آید که مدیرعامل بیمه ایران پیش دستی کرده و استعفا می‌دهد. هر چند دریافت این وام بر اساس دستورالعمل ها و آیین نامه های برجای مانده از گذشته غیر قانونی نبوده، اما وزیر اقتصاد طی ماه های گذشته تاکید کرده بود که موضوع وام های رفاهی باید سامان پیدا کرده و از حالت بی انظباطی گذشته خارج شود اما مدیرعامل قبل به این موضوع بی توجهی کرده بود.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here