لایحه اصلاح قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت

0
لایحه اصلاح قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت
لایحه اصلاح قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت

پاراف لایحه اصلاح قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت :  وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد لایحه اصلاح قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت را به کمیسیون امور اجتماعی هیات دولت ارسال نموده است.

به گزارش پاراف، این پیشنهاد با عنوان لایحه اصلاح قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت مصوب ۱۳۸۸ در حال سیر مراحل قانونی تصویب خود در دولت می باشد.

شرح پیشنهاد:

۱- مطابق بند (۱) ماده واحده قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت – مصوب ۱۳۸۸- ساعت کار هفتگی شاغلین موضوع این قانون با توجه به صعوبت کار، سابقه خدمت و کار در نوبت کاری های غیرمتعارف، به تناسب در هفته حداکثر تا هشت ساعت تقلیل می یابد.
۲- مطابق بند (۳) ماده واحده قانون یاد شده دولت می تواند ساعات کار بخش های دولتی و غیردولتی در نوبت های شب و ایام تعطیل را با ضریب ۵ /۱ و در نوبت عصر با ضریب ۲ /۱ محاسبه نماید و همچنین مشمولین این ماده اجازه کار بیش از دوازده ساعت متوالی را ندارند و می توانند حداکثر معادل نصف ساعت کار موظف ماهانه، با توافق کارفرما اضافه کار انجام دهند.
۳- وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام نموده است کارکنان مرکز فوریت های پزشکی(اورژانس) که طبق آیین نامه اجرایی مشمول قانون یاد شده می باشند،در طول سالیان متمادی به صورت شیفت(۲۴ ساعت کار و ۴۸ ساعت استراحت) انجام وظیفه می نمایند و به دلایل زیر امکان فعالیت در شیفت های کمتر از ۲۴ ساعت و نیز امکان برخورداری از اضافه کاری همانند کارکنان سایر بخش ها را ندارند :
الف- عدم توجیه اقتصادی برای جابجایی شیفت ها در کمتر از ۲۴ ساعت به دلیل حضور افراد در پایگاههای دور از مرکز شهر با مسافت بالا .
ب- کمبود نیروی انسانی .

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید