مشکلات بودجه ای مانع تامین کمبود ۴۰ هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش

0

پاراف مشکلات بودجه ای مانع تامین کمبود ۴۰ هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش : وزیر آموزش و پرورش  گفت: به طور میانگین در ماه یک بار شورای آموزش و پرورش استان البرز تشکیل شده است و در مجموع ۸۰ درصد مصوبات این شورا تا کنون به اجرا درآمده که این آمار در طول تاریخ تشکیل شوراها بی سابقه بوده است.

علی اصغر فانی در ادامه به نقش آموزش و پرورش در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز و بیش ازیک میلیون فرهنگی در کشور وجود دارد که این مساله موجب شده تا آموزش و پرورش به بزرگترین وزارتخانه در دولت تبدیل شود.
وی در ادامه به مشکلات وزارتخانه خود پرداخت و کمبود مدرسه در محدوده مسکن مهر، کمبود بودجه و کمبود نیروی انسانی را از مهمترین مشکلات آموزش و پرورش دانست و گفت: تنها با تکیه بر بودجه های دولتی نمی توان آموزش و پرورش را اداره کرد و سایر بخش ها باید در این زمینه ها به این وزارتخانه کمک کنند.
فانی در بخش دیگری از سخنان خود به بازنشستگی بیش از ۲۵ هزار نیروی این وزراتخانه اشاره کرد با بیان اینکه ۲۰۰ هزار دانش آموز جدید در سال جاری به جمعیت محصل کشور اضافه شده است از کمبود ۴۰ هزار نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و عدم جذب نیروی جایگزین را ناشی از منع قانونی در این زمینه دانست.
وی در ادامه از جبران کمبود نیروی انسانی این وزارتخانه به کمک بخش خصوصی گفت و اظهار داشت: اگه مشارکت بخش خصوصی وجود نداشت امروز با ۴۰ هزار کلاس بدون معلم مواجه بودیم.
فانی در پایان با اشاره به تلاش برای رفع مشکل کمبود مراکز آموزشی از ارسال لایحه ای به مجلس در جهت موظف کردن انبوه سازان برای تامین فضای آموزشی محدوده مجتمع های مسکونی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تصویب این لایحه بخشی از نیاز آموزشی کشور تامین شود.خبرآنلاین.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید