بخشنامه جدول نرخ مالیات بر درآمد حقوق سال ۹۷

پاراف بخشنامه تأمین و پرداخت صد در صد کسورات بیمه درمان همگانی و مکمل ایثارگران:  مطابق ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موضوع بخشنامه شماره ۵۰۹۵۶ مورخ ۳/۴/۱۳۹۴ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور.

دانلود بخشنامه شماره ۵۰۹۵۶ مورخ ۳/۴/۱۳۹۴

بخشنامه به کلیه دستگاه‌های اجرایی

کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند بر اساس ماده (۱۳) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران نسبت به تأمین و پرداخت صد در صد کسورات بیمه درمان همگانی و مکمل خانواده شاهد، جانبازان و آزادگان و افراد تحت تکفل واجد شرایط آنان، از سرجمع اعتبارات مصوب آن دستگاه مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۴، اقدام نمایند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

محمد باقر نوبخت

توضیحات ضروری:

جانبازان تعیین درصد شده، خانواده تحت تکفل جانبازان، والدین، همسر و فرزندان شهدا بدون سقف سنی و شرط تأهل که تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد هستند، می‌توانند از خدمات آیین‌نامه ارائه خدمات دارویی به جامعه شاهد و ایثارگر استفاده کنند.

در صورت وجود مجوز استفاده ایثارگران از نوع وارداتی داروی در تعهد بیمه پایه، پرداخت فرانشیز و اختلاف قیمت داروهای وارداتی و تولید داخل توسط بیمه تکمیلی انجام می‌شود. همچنین هزینه تمام داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی و پیوند اعضا و داروهای مربوط به دوران بستری تولید داخل یا وارداتی توسط بیمه تکمیلی قابل پرداخت است.

در صورت وجود موارد خاص و درخواست ایثارگران برای استفاده از داروهای وارداتی خارج از لیست که مشابه داخلی آن‌ها در کشور تولید می‌شود، کمیته‌های تخصصی تشکیل شده و با بررسی درخواست توسط متخصصان و شورای عالی پزشکی مشکل دارویی ایثارگران حائز شرایط حل می‌شود

هزینه کلیه داروهای عمومی و تخصصی اعم از بستری و سرپایی طبق فارماکوپه دارویی کشور، فارماکوپه داروهای گیاهی کشور، هزینه مکمل‌های غذایی تولید داخل، ویتامین‌های تولید داخل، پرداخت حق فنی نسخ، اختلاف قیمت برندهای داخلی، اختلاف قیمت داروهای وارداتی با تولید داخل در صورت داشتن مجوز مصرف نوع وارداتی و هزینه لوازم مصرفی طبق تطبیق با نسخه توسط بیمه تکمیلی قابل پرداخت است.

خدمات یکسان و بدون سقف بیمه تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای کلیه بیمه‌شدگان، بنیاد شهید و امور ایثارگران را به یک سازمان روبه‌پیشرفت در خدمات‌دهی در میان سایر سازمان‌ها تبدیل کرده است

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.