انتشار فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در آبان

0
انتشار فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در آبان
انتشار فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در آبان

پاراف انتشار فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در آبان : دکتر میرزاده رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان ضمن تسلیت فرار رسیدن ماه محرم و عزای اشرف اولاد عالم، با بیان اینکه ارتقای کیفیت شرط لازم برای بقای یک دانشگاه است، گفت: تنها با توسعه کیفی می توان برند دانشگاه را ارتقا و پررنگ کرد که خوشبختانه امروز دانشگاه آزاد اسلامی در این مسیر گام برداشته است.

بخشنامه امکان ادامه تحصیل و بازگشت به تحصیل ترک تحصیل کرده ها (به جز کسانی که اخراج آموزشی و دانشجویی شده اند) نیز ابلاغ شد که بر اساس آن تا پایان ترم جاری امکان ثبت درخواست برای این دسته از دانشجویان فراهم شده است.

هیچ بخشنامه ای در دانشگاه بدون تایید و نظر اعضای شورای مرآت امضا و ابلاغ نمی شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه برگزاری شورای استان ها نمونه واقعی مدیریت مشارکتی و مشورتی بین ستاد و صف در دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: راهبرد ما در این مجموعه دانشگاهی استفاده از خرد جمعی، مشورت و تمرکز زدایی است، در همین راستا شورای مرآت در دانشگاه‌آزاد اسلامی تشکیل شده است که اعضای آن در سراسر کشور پراکنده اند و هیچ بخشنامه ای بدون تایید و نظر اعضای این شورا امضا و ابلاغ نمی شود.

تمام جلساتی که در دانشگاه‌آزاد اسلامی تشکیل می شود در راستای ارتقای کیفیت برای ایجاد دانشگاهی کیفی است و هیچ دانشگاهی بدون توجه به رعایت مقررات و قوانین نمی تواند موفق و کارآمد باشد.

رییس بزرگترین دانشگاه حضوری جهان، گفت: متاسفانه در دو دولت گذشته نه تنها از دانشگاه آزاد حمایتی صورت نگرفت بلکه متوسط رشد دانشجو در این دانشگاه در آن زمان کمتر از ۴ درصد بود و این در حالی است که متوسط رشد دانشجو در دانشگاه های غیر انتفاعی در همان وقت بالغ بر ۲۸ درصد بود حتی رشد دانشجو در سال گذشته در مجموعه دانشگاه های دولتی ۵/۲ برابر دانشگاه آزاد اسلامی بود.

بسیاری از واحدهای دانشگاه‌آزاد اسلامی در راستای ارتباط با صنعت و کسب درآمدهای خارج از شهریه بسیار موفق عمل کرده اند به طوریکه برخی از واحدها توانسته اند تا ۲۵ درصد از درآمدهای خود را از منابع خارج از شهریه کسب کنند.

تاکید بر جذب اساتید تمام وقت وکاهش حق التدریسی ها

دکتر میرزاده همچنین از کلیه استان ها خواست با توجه به نیازشان در جهت جذب اساتید تمام وقت وکاهش افراد حق التدریس در واحدهای دانشگاهی اقدام کنند.

در ادامه جلسه دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌آزاد اسلامی ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع)، گفت: از شروط لازم برای نقل و انتقالات نداشتن مشکلات آموزشی شخص متقاضی است، همچنین واحد مقصد موظف است شهریه ثابت و متغیر را دریافت کند.

طه هاشمی از طراحی نرم افزارهایی در راستای کاهش تردد دانشجویان در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی خبر داد و گفت: در همین راستا صدور دانشنامه هایی که پیش از این تا ۶ ماه به طول می انجامید به حدود ۴۰ روز کاهش پیدا کرده است که در آینده به ۱۰ روز خواهد رسید.

فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در آبان ماه

همچنین در این جلسه دکتر وحیدی رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ بخشنامه معادل سازی موظفی اعضای هیات علمی در راستای تکمیل ساعات موظفی آنان خبر داد و گفت: این بخشنامه در ۱۴ فعالیت در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و … تنظیم شده است که می تواند حداکثر تا ۵۰ درصد از ساعات موظفی اساتید را پوشش دهد.

رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از آغاز فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در اوایل آبان ماه خبر داد.

فوق العاده شغل و حق تخصص و مهارت کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی

علیزاده مدیرکل منابع انسانی وسیاست های رفاهی دانشگاه‌آزاد اسلامی گفت: استان کرمان دارای هزار و ۱۷۸ نیروی انسانی است که دارای ۳۵۰ نیروی مازاد است که در این میان واحد جیرفت و کرمان بیشترین حجم نیروی مازاد را دارا است. در نظر گرفتن فوق العاده شغل ، حق تخصص و مهارت برای کارمندان از جمله تسهیلات انگیزشی است.روابط عمومی دانشگاه آزاد.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here