دقت و هوشیاری خود در رانندگی را بصورت آنلاین آزمایش کنید

0
دقت و هوشیاری خود در رانندگی را بصورت آنلاین آزمایش کنید
دقت و هوشیاری خود در رانندگی را بصورت آنلاین آزمایش کنید

پاراف دقت و هوشیاری خود در رانندگی را بصورت آنلاین آزمایش کنید: آیا تا کنون دقت و هوشیاری و سرعت عکس العمل خود را در هنگام رانندگی آزمایش کرده اید. ما برای شما یک تست آنلاین برای این آزمایش فراهم کرده ایم. در این تست با توجه به هوشیاری و عکس العمل شما، نتیجه اعلام خواهد شد. این نتیجه به شما خواهد گفت که سن رانندگی شما چقدر خواهد بود.

در واقع نتیجه این تست سن رانندگی شما را تشخیص خواهد داد نه آنچه در شناسنامه شما ذکر شده است. سن رانندگی با سن شناسنامه ای یک فرق هایی دارد دیگر!. برای شرکت در این تست آنلاین بر روی لینک زیر کلیک کنید:

تست آنلاین دقت و هوشیاری خود در رانندگی

حالا که نتیجه آزمون خود را دریافت کرده اید لازم است بدانید چگونه راننده خوبی باشیم؟

1- عصبی نشوید:

عصبانی شدن در هنگام رانندگی و یا رانندگی در حالتی که کنترل مناسبی بر روی اعصاب خود ندارید بسیار خطرناک است و تنها شرایط را برای شما بدتر می کند. رانندگی با اعصاب راحت باعث کاهش اشتباهات شما شده و در صورت بروز حوادث جاده ای قدرت عکس العمل بهتری به شما می دهد. فکر و خیال را کنار بگذارید و تمرکز خود را بر روی رانندگی بگذارید. مهم نیست راننده جلویی آهسته رانندگی می کند یا جلوی شما ویراژ می دهد و یا راننده پشت سر برای شما چراغ می زند! شما راحت و روان رانندگی کنید و بگذارید خطر از سر شما دور شود. مطمئن باشید با عکس العملی که خلاف اصول رانندگی باشد، هیچ راننده ای ادب نمی شود! بلکه تنها اعصاب خود را بهم می ریزید و آسایش را از سایر افراد درون خودرو سلب می کنید. پس در چنین مواقعی آرامش خود را حفظ کرده و به مسیر ادامه دهید. بد نیست که موزیک ملایمی را هم پخش کنید تا ذهن شما کمی آرام بگیرد.

2- خواب کافی داشته باشید:

اگر خوب نخوابید و خسته باشید، قدرت واکنش خود را از دست خواهید داد و نمی توانید فاصله ها، موانع خارجی، عابران پیاده و علائم رانندگی را تشخیص دهید. به علاوه ممکن است با این فکر که” تنهایک ثانیه پلک خود را می بندم و بعد باز می کنم” بخواهید خستگی خود را برطرف سازید؛ غافل از اینکه پس از آنکه چشم شما به این قضیه عادت کرد، یک ثانیه به دو ثانیه و بیشتر تبدیل شده و شما در حالت خواب به رانندگی ادامه می دهید. حتی اگر چشمتان نیمه باز باشد! عواقب این نوع رانندگی مشخص است. پس خوب بخوابید تا خوب رانندگی کنید.

3- میدان دید خود را افزایش دهید:

 همیشه سعی کنید تمام شیشه های اتومبیل تمیز باشند تا دید خوبی از تمامی جهات داشته باشید. به علاوه هیچ چیزی را از آینه اتومبیل آویزان نکنید.

4- همیشه تمرین کنید:

تمرین رانندگی در شرایط مختلف، مهارت رانندگی شما را به تدریج افزایش خواهد داد و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود. به شرط آنکه ملزومات رانندگی در آن شرایط را فراهم کنید. مثلا اگر قصد رانندگی در شرایط برفی را دارید، باید از سالم بودن لاستیک ها، داشتن زنجیر چرخ و ضد یخ، سالم بودن ترمز و غیره اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به رانندگی کنید.

5- پیش بینی کنید:

همیشه به این فکر کنید که سایر اتومبیل ها ممکن است چگونه رفتار کنند؟ همیشه تلاش کنید دوثانیه جلوتر از خود را پیش بینی کنید. به عنوان مثال اگر اتومبیل جلویی در مسیر مستقیم با اینکه اتومبیلی جلوی آن نیست در حال ترمز کردن و کم کردن سرعت است، احتمالاً یا با مانعی روبرو شده، نقص فنی دارد و یا بدون زدن راهنما قصد گردش به چپ یا راست را دارد. بنابراین با پیش بینی حرکت وی از بروز تصادف جلوگیری کنید و عجله نکنید!

6- تذکر دهید:

اگر در هنگام رانندگی سرنشینان خودرو برای شما مزاحمت ایجاد می کنند و با سر و صدا یا حرکات اضافی حواس شما را پرت می کنند، از آنها بخواهید که باعث برهم خوردن تمرکز شما نشوند و در سر جای خود آرام بنشینند. هیچ نیازی نیست برای صحبت کردن با نفرات پشت سری از آینه آنها را نگاه کنید و یا به سمت راست برگشته و سرنشین سمت شاگرد را ببینید و با وی چشم در چشم صحبت کنید(عادت بدی که متاسفانه بیشتر رانندگان ما دارند)!!! شما در حال رانندگی هستید و باید همه حواستان رو به جلو باشد.

7- حرکات ناگهانی ممنوع:

اگر قصد گردش به سمت راست یا چپ را دارید، راهنما بزنید و هنگامیکه مطمئن شدید مسیر عبوری ایمن است، به گردش ادامه دهید. رانندگانی که برای انجام حرکات ساده از رفتارهای نامعقولانه همچون گردش با سرعت زیاد و کشیدن ترمز دستی استفاده می کنند، ایمنی خود و دیگر استفاده کنندگان جاده را به خطر می اندازند. هیچ جای تعجبی ندارد که اتومبیل آنها همیشه جای خوردگی و تصادف داشته باشد!

8- پیش بینی کنید:

در شرایط جوی نامناسب رانندگی نکنید. برای اطلاع از شرایط جوی همیشه اخبار پیش بینی وضع آب و هوا را دنبال کنید.

9- خودنمایی ممنوع:

با انجام حرکات نمایشی تنها نشان می دهید که به مهارت های رانندگی خود ایمان ندارید و در واقع بلد نیستید قوانین را رعایت کنید. خیلی مهم است که شعور رانندگی را حفظ کنیم و فرهنگ رانندگی ایمن را رعایت کنیم.

10- یکنواخت رانندگی کنید:

رانندگان حرفه ای ممکن است هنگامیکه با رانندگان تازه کار یا رانندگانی که در مسیری خلوت با سرعت کم رانندگی می کنند مواجه شوند، از آنها سبقت بگیرند. در چنین شرایطی تنها یک قانون وجود دارد: سنجش همه شرایط. برای سبقت گرفتن درنگ نکنید و آن را انجام دهید. سایر رانندگان ممکن است سرعت خود را کم کنند یا به کنار بروند تا شما عبور کنید. اما اگر به قدرت موتور خود اطمینان ندارید و در سبقت گرفتن شک دارید، آن را فراموش کنید و به مسیر مستقیم ادامه دهید. زیرا سرعت رفتن و ترمز کردن مداوم بدون آنکه بتوانید سبقت بگیرید تنها باعث گیج شدن سایر رانندگان خواهد شد.

11- مراقب سنگین ترها باشید:

​ به یاد داشته باشید که تریلرها و انواع کامبون ها دارای قدرت مانور بالایی هستند و می توانند در هر مسیری گردش کنند. اما در عین حال به سختی ترمز می کنند و متوقف می شوند. به علاوه بیشتر این اتومبیل ها دارای سرعتی بالاتر از ۱۷۰km/h هستند و شتاب آنها بیشتر از اتومبیل شماست. بنابراین در هنگام مواجه شدن با چنین اتومبیل هایی هرگز فکر نکنید که خواهند ایستاد یا هوای شما را خواهند داشت. پس ریسک نکنید و به آنها اجازه عبور دهید و از مسیر حرکتشان کنار بروید.

دقت و هوشیاری خود در رانندگی را بصورت آنلاین آزمایش کنید

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here