تغییرات در کابینه نداریم، افزایش حقوق منتظر ابلاغ بودجه، میزان حقوق رئیس جمهور

0
تغییرات در کابینه نداریم، افزایش حقوق منتظر ابلاغ بودجه، میزان حقوق رئیس جمهور
تغییرات در کابینه نداریم، افزایش حقوق منتظر ابلاغ بودجه، میزان حقوق رئیس جمهور

پاراف تغییرات در کابینه نداریم، افزایش حقوق منتظر ابلاغ بودجه، میزان حقوق رئیس جمهور : محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با بیان اینکه برجام در جایگاه خودش یک موفقیت ملی است، گفت: این دستاورد، فرصت سرمایه گذاری را جهت رشد اقتصادی برای ما فراهم کرده است.

نوبخت در ادامه در خصوص تغییرات کابینه نیز گفت: همیشه بعد از تغییراتی در فضای سیاسی از جمله تغییر مجلس، از این دست پیش‌گویی‌ها مطرح می‌شود. اعضای کابینه با قدرت کار خود را انجام می‌دهند و برای سال پایانی، جمع‌بندی خود را به شکل مناسبی انجام می‌دهند و خود را برای حسن ختام کار آماده می‌کنند.

وی گفت: در شرایطی در ۳۳ ماه گذشته دوره خدمتی دولت یازدهم آغاز شد که شرایط کشور به دلیل ورود تحریم‌ها کاملاً حساس و پرمخاطره بود.

وی در پاسخ به این سؤال که دولت برای ماه مبارک رمضان چه برنامه‌ای دارد و آیا ساعات اداری کاهش می‌یابد یا خیر؟ گفت: هنوز ما در این خصوص جمع‌بندی نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: با وجود این همه تلاش‌های دولت برای برداشته شدن تحریم‌ها، عده‌ای مطالبه می‌کنند که پس محصول برجام کجاست؟ وقتی که از برجام صحبت می‌کنیم، برجام یک موضوع اختلاف از اختلافات مختلفی است که ما با قدرت‌های بزرگ جهانی داشتیم که در آن موضوع هم آمریکا یکی از آن ۶ کشور است. وی تاکید کرد: اما ما باید از برجام به اندازه برجام توقع داشته باشیم.

سخنگوی دولت همچنین در مورد ممنوعیت ورود ماشین‌های آمریکایی، گفت: محدودیت‌های قانونی برای ورود خودرو وجود دارد و این محدودیت را از طریق عدم ثبت سفارش انجام می‌دهیم چرا که هدف ما حمایت از تولید ملی است.

نوبخت در مورد افزایش حقوق کارمندان نیز گفت: افزایش ۱۲ درصدی حقوق از اول فروردین ماه اجرایی خواهد شد اما برای افزایش حقوق منتظر ابلاغ بودجه هستیم.

نوبخت در مورد ادعای برخی از نمایندگان مجلس نهم در مورد تخلف در انتخابات،گفت: هر کسی که ادعایی دارد، مستنداتش را می‌تواند به قوه‌قضائیه منعکس کند چرا که اگر کسی از اختیاراتش سوءاستفاده کند، قانون مقدار مجازات آن را معین کرده است.

سخنگوی دولت همچنین در خصوص حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر که مورد سئوال یکی از خبرنگاران بود، اظهار داشت: حذف این تعداد از مردم با این عنوان که هر کسی که بیش از سه میلیون درآمد در ماه دارد، جزء ثروتمندان است از دیدگاه دولت عادلانه نیست و دولت با آن مخالف است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سئوال که آقای توکلی گفته است که یکی از وزرای دولت ماهیانه۳۵ میلیون حقوق می‌گیرد، آیا این خبر را تایید می‌کنید؟ خود شما و شخص رئیس‌جمهور در ماه چقدر حقوق دریافت می‌کنید، گفت: من عضو هیات علمی هستم. حقوق من، دریافتی عضو هیات علمی است و آقای رئیس‌جمهور نیز عضو هیات علمی است و همان حقوق را می‌گیرد.

نوبخت با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این زمینه، افزود: ما دو برنامه در دستور کار داریم، یکی آنکه مشارکت مردم را از طریق واگذاری طرح‌های عمرانی افزایش دهیم و دیگر آنکه از محل افزایش سرمایه بانک‌ها در تلاش است که بتواند تسهیلات لازم را در حد ۱۶ هزار میلیارد تومان به حدود ۴ هزار واحد تولیدی نیمه فعال برساند که احیا شود.

سخنگوی دولت درباره احتمال بازگرداندن لایحه برنامه ششم به دولت، افزود: ما نیز اخباری شنیده‌ایم که در کمیسیون‌های مجلس بحث‌هایی مطرح شده که شاکله برنامه ششم توسعه را متفاوت می‌کند. گزارش رسمی به ما نرسیده ولی اگر این اخبار صحت داشته باشد، دولت راهکار قانونی برای استرداد برنامه ششم دارد.

وی با بیان اینکه همه تلاش‌های ما در چارچوب اقتصاد مقاومتی است، گفت: اگر بتوانیم رشد اقتصادی جاری که حدود یک درصد است را به بالای ۵ درصد برسانیم، نشان داده می‌شود که این تلاش‌ها و مساعی دولت منجر به نتیجه شده است و امیدواریم این ارتقای اقتصاد ملی را از طریق رشد اقتصادی به خبرنگاران گزارش دهم.مهر.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید