چگونه تغییر در سازمان را با موفقیت به سرانجام برسانیم؟

0
چگونه تغییر در سازمان را با موفقیت به سرانجام برسانیم؟
چگونه تغییر در سازمان را با موفقیت به سرانجام برسانیم؟

پاراف چگونه تغییر در سازمان را با موفقیت به سرانجام برسانیم؟ :  رنامه تغییر زمانی می‌تواند به نتیجه مورد انتظار منجر شود که افراد مناسب در نقش‌های مناسبی در سازمان گمارده شوند تا بتوانند برای رقابت پاسخگو باشند؛ به نیازها و خواسته‌های مشتریان پاسخ دهند و با استفاده از خلاقیت و نوآوری گام در مسیر توسعه و پیشرفت پایدار بگذارند. باید توجه کرد کلید باز کردن موفقیت‌آمیز قفل زنگ زده کسب و کار، کارکنان شایسته و مناسب هستند.

حداقل نیمی از ادغام‌های میان شرکت‌ها، هیچ سودی برای آنها نداشته و بیشتر رهبران این کسب و کارها بر این باورند که این ادغام ارزش و اعتبار سازمان آنها را نابود کرده است.

از سوی دیگر تغییر قاتل زمان برای یک بنگاه اقتصادی است. در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که تغییرات منجر به کاهش قابل توجه بهره‌وری کارکنان، از دست دادن کارکنان کلیدی و تاثیر منفی بر مشتریان می‌شود. بسیاری از ما تاثیرات تغییر بر کارکنان را فراموش می‌کنیم. هر یک از ما به‌عنوان یک انسان در مقابل هرگونه تغییری از خود مقاومت نشان می‌دهیم. پژوهش‌های اخیر متخصصان اعصاب و روان نشان می‌دهد که مقاومت افراد در برابر تغییرات واکنش خودکاری برای دفع یک تهدید است و تا زمانی که افراد تغییر را به‌عنوان یک تهدید تلقی کنند نسبت به آن واکنش منفی نشان می‌دهند.

 میزان ساعات کاری مفید برای یک فرد در یک روز کاری هشت ساعته، معادل پنج تا هفت ساعت است اما در صورت بروز هرگونه تغییر ناگهانی در سازمان، این مقدار به کمتر از یک ساعت کاهش می‌یابد! بنابراین خیلی جای تعجب نیست که تنها ۹درصد از کسب و کارها در برنامه‌های تغییر خود موفقیت داشته باشند.

هشدار جدی و قابل توجه به سازمان‌ها برای ورود به فرآیند تغییر، موضوع توجه به کارکنان و آماده‌سازی آنها برای همراهی با تغییر برای کسب نتایج موفقیت آمیز است. بنابراین بهتر است نکات اساسی زیر را به خاطر بسپارید:

۱. قابلیت‌های جدیدی را که برای رسیدن به شرایط پس از تغییر در کارکنان نیاز است به خوبی شناسایی کنید و برای رسیدن به آن برای کارکنان خود برنامه مدون توسعه‌ای اجرا کنید.

۲. با کارکنان خود درباره نقش‌های جدیدی که پس از تغییر باید به عهده بگیرند، به وضوح صحبت کنید.

۳. پیش از اینکه وارد فرآیند تغییر شوید شایستگی‌های تیم رهبری سازمان خود را ارزیابی و بهبود دهید.

۴. از یک مشاور بیرونی حرفه‌ای برای طراحی و اجرای فرآیند تغییر استفاده کنید.دنیای اقتصاد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید