نابسامانی ها در پرداخت ها و تسهیلات رفاهی مدیران بنگاه های دولتی، میراث به جامانده از دولت قبلی است

0
نابسامانی ها در پرداخت ها و تسهیلات رفاهی مدیران بنگاه های دولتی، میراث به جامانده از دولت قبلی است
نابسامانی ها در پرداخت ها و تسهیلات رفاهی مدیران بنگاه های دولتی، میراث به جامانده از دولت قبلی است

پاراف نابسامانی ها در پرداخت ها و تسهیلات رفاهی مدیران بنگاه های دولتی، میراث به جامانده از دولت قبلی است : علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه تکریم و معارفه ابراهیم امین و عبدالناصر همتی روسای کل سابق و جدید بیمه مرکزی بر نقش کانونی تحول در صنعت بیمه در تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تأکید کرد.

من نیز به نوبه خود از حساسیت عمومی نسبت به موضوع فیش حقوقی مدیران دولتی استقبال می کنم و آن را به نفع جامعه می دانم مشروط به آنکه مورد سوء استفاده سیاسی قرار نگیرد و فراگیر و فراجناحی باشد. نباید اجازه دهیم اعتبار و شهرت افراد و اعتماد مردم به دولت ،بازیچه اغراض سیاسی و یا جنجال های رسانه ای شود و از مسیر اصولی و منصفانه توسط مراجع صالحه خارج گردد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه برای افزایش تولید داخلی چاره ای جز بهبود فضای سرمایه گذاری کشور نداریم ،خاطر نشان کرد: وجود مخاطرات و پوشش ندادن مناسب آن با استفاده از محصولات متنوع بیمه ای، تمایل به سرمایه گذاری را کاهش می دهد .

طیب نیا : برخی از نابسامانی های عمومی در پرداخت ها و تسهیلات رفاهی مدیران بنگاه های دولتی، میراث به جامانده از دولت قبلی است.

وی ادامه داد: بدون بهبود فضای سرمایه گذاری در کشور نمی توانیم انتظار داشته باشیم اقتصاد ایران سطوح بالاتر رشد اقتصادی بلند مدت را تجربه کند.

وزیر اقتصاد در خصوص لزوم ساماندهی حقوق مدیران دولتی نیز گفت: باید در کنار سرمایه انسانی ارتقاء یافته، سرمایه اجتماعی نیز که اصلی ترین شاخص آن اعتبار و اعتماد است وجود داشته باشد. بدون اعتبار و اعتماد پیشبرد اهداف جزئی و کم اهمیت هم دشوار است و قطعاً اهداف مهم و کلان دشوارتر خواهد بود.

طیب نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بیمه مرکزی به عنوان مقام ناظر و تنظیم گر در این صنعت، می تواند در تحول صنعت بیمه مسئولیت کلیدی داشته باشد گفت: ما براساس آنچه که در سند راهبردی بیمه مرکزی، به عنوان میثاق مشترک من و مدیران بیمه مرکزی به تصویب رساندیم، از بیمه مرکزی چند انتظار مهم داریم.

وی استفاده از توانمندیها در جهت ایفای نقش نظارتی و تنظیم گری و خروج از تصدی گری، سود بردن از فضای پسا برجام برای گسترش تعاملات بین المللی و حضور صنعت بیمه کشور در محیط بین المللی، گسترش فضای رقابتی در صنعت بیمه، افزایش ضریب نفوذ و تنوع بخشی به محصولات بیمه ای و نیز ارتقاء کمی و کیفی سرمایه انسانی در بیمه مرکزی و صنعت بیمه را از جمله مهمترین انتظارات وزارت اقتصاد از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

وی گفت: همانطور که کمیته رسیدگی کننده در بیانیه خود اعلام کرد، رسیدگی نهایی به مسئله توسط مراجع صالحه در حال انجام است. وزارت اقتصاد به لزوم ساماندهی به پرداخت به مدیران بنگاه های دولتی بیش از همه و پیش از همه اعتقاد داشته و گام های عملی در این مسیر برداشته است.
وزیر اقتصاد با اشاره به ارائه پیشنهاد برای ساماندهی نحوه و میزان ارائه تسهیلات رفاهی به مدیران بانکها و بیمه ها به دولت در مرداد ماه سال گذشته گفت: در پی این پیشنهاد با دستور معاون اول رئیس جمهور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکلف به ساماندهی پرداخت حقوق و تسهیلات رفاهی به مدیران بنگاه های دولتی در ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۵ شد.
طیب نیا ضابطه مند نمودن پرداخت ها به مدیران دولتی و برخورد سریع و شفاف در این حوزه را بهترین دفاع از اعتبار و حیثیت مدیران شایسته و خدوم کشور دانست و تأکید کرد: با جدیت آن را پیگیری می کنم و در عین حال اجازه نخواهم داد بدون رسیدگی قانونی و با هیاهو و جنجال با آبرو و حیثیت مدیران خدوم دولت و اعتماد مردم به دولت باز ی شود.شادا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here