بررسی اجرای طرح بیمه اجباری و بیمه وکالت

0
بیمه اجباری و بیمه وکالت
بیمه اجباری و بیمه وکالت

پاراف بررسی اجرای طرح بیمه اجباری و بیمه وکالت : الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در دومین همایش وکلا و حقوق‌دانان نیکوکار و روسای ادارات حقوقی کمیته امداد امام‌خمینی(ره) با بیان اینکه سه طرح وکیل خانواده، بیمه وکالت و وکالت اجباری در این معاونت در حال بررسی است، گفت: جامعه به‌شدت به وکیل خانواده نیاز دارد.

الهام امین‌زاده افزود: یک تیم بیش از یک سال مشغول کار روی طرح‌های وکیل خانواده، بیمه وکالت و وکالت اجباری هستند و معاونت حقوقی ‌رئیس‌جمهوری نیز به‌دنبال عملیاتی‌کردن این سه طرح است.

وکیل خانواده با توجه به آشنایی که آن خانواده مدنظر دارد، بدون اتلاف وقت و با تسلط بر وضعیت خانواده می‌تواند به جامعه کمک کند و از طرفی امور اجتماعی به قدری تخصصی شده که همه افراد نمی‌توانند در همه امور مانند ازدواج، انتقال اموال منقول و غیرمنقول، امضای قراردادها و تخلف از اجرای قراردادها از خود دفاع کنند.

وی با بیان اینکه در خانواده کمیته امداد به خانواده‌های نیازمند کمک حقوقی می‌شود، با طرح سؤالی ادامه داد: آیا همه افراد جامعه به‌ویژه نیازمندان به این خدمات حقوقی مشاوره‌ای دسترسی دارند؟ اگر در زندگی فردی و اجتماعی افراد، حقوق‌دانانی باشند که به مردم در ارائه اطلاعات حقوقی کمک کنند، امنیت و آرامش را برای آنها فراهم می‌کنند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، وکلا را مانند اطبا مورد اعتماد مردم دانست و گفت: مردم همان‌گونه که از تخصص اطبا بهره می‌برند، از تخصص وکلا نیز استفاده می‌کنند، اما اگر در شرایطی به وکیلی مراجعه شود تا وکیل بخواهد موضوع را بررسی کند و نسبت به آن خانواده اطلاعاتی کسب کند طول می‌کشد، درحالی‌که اگر وکیل خانواده در خانواده‌ای حضور داشته باشد، نسبت به امور آن خانواده مطلع و در انعقاد قراردادها با آنها همراه است.

با بیمه وکالت از حجم انبوه مراجعان به مراکز قضائی کاسته می‌شود و در نتیجه بار حقوقی مضاعفی به دستگاه قضا وارد نمی‌شود

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه وکیل هزینه دارد و از طرفی همه افراد جامعه توان پرداخت تعرفه‌های قانونی را ندارند، به طرح دوم این معاونت اشاره کرد و گفت: ازاین‌رو طرح بیمه وکالت را مطرح کرده‌ایم و می‌خواهیم آن را توسعه داده و فرهنگسازی کنیم، بدین‌صورت که مردم همان‌گونه که خودرو خود را بیمه می‌کنند، امور وکالتی خود را نیز بیمه کنند.ایرنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید