چگونه یک جفت کفش ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟

0
چگونه یک جفت کفش ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟
چگونه یک جفت کفش ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟

خرید کفش ورزشی با ویژگی‌هایی که بتواند نظر ما را به خود جلب کند، دیگر به یک چالش تبدیل شده‌است. چالشی که با کمی دقت می‌تواند به خریدی دلچسب بدل شود. کمپانی‌های تولید پوشاک ورزشی سال‌هاست کفش‌های ورزشی را به صورت کاملاً تخصصی برای هر ورزش طراحی می‌کنند. کفش‌های راحتی، مخصوص دویدن، نرمش، تنیس، فوتبال، بسکتبال و حتی ورزش‌های آبی از جمله این‌ها هستند.

کفش‌های کژوال برای استفاده شبانه روزی!

اگر برای مدت زمان زیادی مجبور به پوشیدن کفش هستید، کفش‌های کژوال بیشتر به کار شما می‌آید. عموماً این کفش‌ها وزن سبکی دارند و کفی آن‌ها با حالت ارتجاعی، پس از چند دقیقه قالب پای شما را به خود می‌گیرد و همین حس راحتی بیشتری به شما القا می‌کند. در کفش‌های راحتی از رویه‌های مشبک نیز استفاده می‌شود (نه در تمام موارد)، که این نوع از رویه باعث می‌شود هوا در داخل کفش جریان بیشتر و مستمری داشته‌باشد.

رانینگ برای دویدن

اوج تبلیغات کمپانی‌های تولید پوشاک ورزشی روی کفش‌های مخصوص دویدن یا همان رانینگ است، جایی که این شرکت‌ها سالانه اوج نبوغ و خلاقیت خود را در طراحی و تولید این کفش‌ها به رخ می‌کشند. اما تمام این کمپانی‌ها در طراحی کفش‌های رانینگ نقاط اشتراکی دارند که لازمه این نوع کفش است. مهم‌ترین قسمت کفش‌های مخصوص دویدن، پنجه و پاشنه آن است که می‌بایست از فوم برای ضربه‌گیری استفاده شود. وزن سبک و انعطاف پذیری نیز در مراحل بعدی اهمیت قرار دارند. در مجموع اگر می‌خواهید کفشی مخصوص دویدن انتخاب کنید، حتماً بیشتر تمرکز خود را بر زیره کفش معطوف کنید. همچنین برخی شرکت‌ها کفش‌های تریل برای استفاده روی سطوح ناهموار طراحی کرده‌اند که زیره‌ای متفاوت دارند. در قسمت زیره این کفش‌های آج‌هایی افقی و عمودی طراحی می‌شود تا استفاده از آن روی سطوح ناهموار را آسان‌تر کند.

کفش‌های ترینینگ؛ سبک، ساده و انعطاف پذیر

انعطاف پذیری حرف اول و آخر را در کفش‌های مخصوص نرمش می‌زند. در طراحی و تولید کفش‌های ترینینگ همواره تلاش می‌شود از زیره بسیار منعطفی که غالباً از جنس EVA یا همان پلاستیک طبیعی تقویت شده با گوگرد است، استفاده شود. رویه مشبک و همچنین استفاده از فوم کربن در لایه میانی زیره کفش، از دیگر مواردی است که در تولید این کفش‌ها رعایت می‌شود. همانطور که از نام کفش بر می‌آید، برای ورزش‌های سبک و نرمش مناسب هستند و البته اغلب آن‌ها با بهره‌گیری از زیره Non Marking ورزش روی سطوح PVC (کفپوش سالن‌های ورزشی) را راحت‌تر می‌کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here