بخشنامه ۱۷۶۷۶۷۸ سازمان اداری استخدامی درباره نحوه اعمال افزایش ضریب حقوق

سازمان امور اداری و استخدامی کشور در بخشنامه ای به دستگاه های اجرایی اعلام کرد: پرداخت فوق العاده ها به کارکنانی که در محل پست سازمانی دیگری به صورت مامور یا اشتغال موقت به کار گرفته می شوند، مجاز نیست.

سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه خود به تمام دستگاه های اجرایی کشور درباره برقراری و پرداخت برخی از فوق العاده هایی که براساس قوانین و مقررات مربوط برای شغل و یا پست سازمانی خاصی پیش بینی شده یا می شود، برخورداری از این فوق العاده ها را،اشتغال کارمندان در همان شغل یا پست سازمانی دانست.

برپایه گزارش سازمان امور اداری و استخدامی کشور هرگونه پرداخت خارج از این قاعده خلاف قوانین و مقررات بوده و مسئولیت آن بر عهده بالاترین مقام مجاز دستگاه است.

متن کامل بخشنامه:

بخشنامه به کلیه دستگاههای اجرایی کشور

با توجه به سؤالات متعدد دستگاه‌های اجرایی درخصوص برقراری و پرداخت برخی از فوق‌العاده‌هایی که براساس قوانین و مقررات مربوط برای شغل و یا پست سازمانی خاصی پیش‌بینی شده یا می‌شود، اعلام می‌دارد:

برخورداری از این فوق‌العاده‌ها صرفاً منوط به اشتغال کارمندان در همان شغل یا پست سازمانی موضوع فوق‌لعاده وضع شده است و پرداخت این فوق‌العاده‌ها به کارکنانی که در محل پست سازمانی دیگری به صورت مأمور و یا اشتغال موقت و موارد نظیر به کار گرفته می‌شوند مجاز نمی‌باشد.

تأکید می‌نماید هر گونه پرداخت خارج از این قاعده خلاف قوانین و مقرّرات بوده و مسئولیت آن به عهده بالاترین مقام مجاز دستگاه خواهد بود.

جمشید انصاری

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.