قطعی شدن بسته افزایش حقوق کارمندان + جزئیات افزایش حقوق

درپی افزایش قیمت های اخیر و بروز برخی مشکلات معیشتی، دولت در حالی نهایی کردن چند بسته حمایتی و معیشتی است که احتمالا یکی از این اقدامات افزایش مجدد حقوق کارمندان دولت است. شنیده شده که افزایش مجدد حقوق کارمندان از مهرماه سال ۹۷ اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش هم رده به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی در جمع خبرنگاران افزایش حقوق کارمندان را یکی از ۵ بسته حمایتی دولت اعلام کرد و گفت: هر زمانی که بسته افزایش حقوق کارمندان به فرجام برسد و نهایی شود اطلاع رسانی می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه از حقوق‌بگیران باید با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه وجود دارد حمایت شود، افزود: بسته دیگری برای حمایت از تولیدکنندگان داریم و همچنین بسته حمایتی دیگری برای پیمانکاران داریم که ابن بسته‌ها در دستور ستاد اقتصادی دولت است و در قالب بخشی از برنامه مقابله با تحریم است.

دولت پنج بسته حمایتی را برای مقابله با تحریم های دشمنان تعریف کرده که نخستین آن در حوزه تامین کالاهای اساسی و دارویی مردم است. این بسته مشمول تمای کالاهای روزمره و مایحتاج عمومی، دارو و نهاده های کشاورزی می شود که برای این مهم ۱۳ میلیارد دلار برای ۲۵ قلم کالا اختصاص داده شده است. همه مردم از این ۲۵ قلم کالا که نرخ آنها بر اساس ارز ۴۲۰۰ تومان محاسبه و به وفور در بازار عرضه می شود استفاده خواهند کرد و دستگاه های مربوطه نیز باید نظارت لازم را داشته باشند.

نظر هم رده:

باید دید که سرانجام این افزایش حقوق چیست؟ آیا کل شاغلین کشور (کارگر و کارمند) را شامل می شود، یا اینکه شامل کارگران زحمتکش هم می شود. همچنین با توجه به میزان تورم و گرانی به وجود آمد، میزان افزایش حقوق چقدر خواهد بود.

البته انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی در خبری اعلام نمودند که ” قدرت خرید شاغلین ۳۰ درصد کاهش یافته است” و باید دید آیا این افزایش حقوق به میزان کاهش قدرت خرید شاغلین است و یا کمتر و یا بیشتر از آن.

4.4 (88.57%) 7 votes

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. حسن می گوید

    شما قیمتها رو برگردون به پارسال افزایش حقوق پیشکش.این بازیها رو در نیارید

  2. شیما می گوید

    با ایشاالله و ماشالله کار درست نمی شه. باید اقتصاد در حال مرگ کشور را احیا کرد که متاسفانه دیگر دیر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.