لباس کارمندی ، در محل کار چه بپوشیم و چه نپوشیم!

0

پاراف لباس کارمندی ، در محل کار چه بپوشیم و چه نپوشیم! البته که نه همین لباس زیباست نشان آدمیت! ولی نه اینکه دیگر شلخته در محل کار خود حاضر شویم.  محیط کار همان‌طور که از اسمش پیداست محلی است جدی و رسمی برای پرداختن به اموری که خرج و مخارج زندگی را تامین می‌کند. دیگر نه استدلالی مبنی بر راحت بودن قابل قبول است، نه دوست داشتن سبک خاصی برای پوشش. طبیعتا هر فردی با انتخاب گروهی از لباس‌ها احساس راحتی بیشتری داشته و به آن سبک و سیاق اخت شده است؛ مثلا برای بسیاری از آقایان شلوار جین و تی‌شرت همیشه انتخاب اول است یا عده‌ای از خانم‌ها با مانتوهای بلند حس خوبی ندارند.

واقعیت اما این است که باید بین پوشش محل‌کار با دیگر مکان‌های زندگی هر فرد تفاوت وجود داشته باشد. بایدها و نبایدهایی هستند که در حوزه کار تعریف شده و قوانین عرف در هر فرهنگ و کشوری ایجاب می‌کند که به آنها عمل شود، حتی اگر دوست نداشته باشیم یا خوشمان نیاید.

* کفش ورزشی: راحت است و بی‌دردسر اما همان‌طور که از نامش پیداست کفشی است برای ورزش نه برای کار. هر زمانی حس کردید دل‌تان می‌خواهد به جای محل‌کار به باشگاه‌های ورزشی بروید،‌حتما کفش ورزشی بپوشید.

* صندل : خیلی راحت پوشیده می‌شود و هیچ‌گونه زحمتی هنگام در آوردن ندارد. سوالی که پیش می‌آید اما این است که اگر در محل‌کار صندل بپوشیم، کنار دریا چی بپوشیم؟ درست است که صندل از جمله پاپوش‌های بسیار راحت است اما مسلما نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای یک محیط رسمی باشد.

* پیراهن چروک : اصلا و ابدا منظور این نیست که قبل از خارج شدن از منزل چندین ساعت لباس‌ها را اتو کنید، مبادا که ردی از چروک داشته باشند. اما بعضی‌ها دیگر چنان با مسئله اتو بیگانه هستند که لباس را مستقیم از روی بند به تن کشیده و راهی جلسات مهم کاری‌شان می‌شوند. لباس‌های اتوکشیده و مرتب نشان از نظم و انضباط شخصیتی شما دارند.

* کفش پاشنه بلند : این مدل کفش از قضا بسیار هم رسمی است و مناسب برای نمایش وقار. مسئله‌ای که وجود دارد اما این است که صدای زیادی که این کفش ایجاد می‌کند، آرامش و سکوت لازم در محیط کار را بر هم زده و باعث آزرده‌گی خاطر دیگران می‌شود. از طرف دیگر اگر در محیط‌کار کفش پاشنه بلند بپوشیم، در عروسی و مهمانی‌های رسمی چی بپوشیم؟

* زیورآلات پرزرق و برق : به دست کردن ساعت یا مثلا دستبندهای ظریف خیلی هم خوب است و هیچ‌کسی هم کوچکترین مخالفی ندارد. صدای اعتراض آن‌جایی بلند می‌شود که زیورآلات سنگین و رسمی با رنگ‌های تند یا سایزهای بسیار بزرگ که بسیار جلب توجه می‌کنند در محیط‌کار استفاده شود. مسلما نه تنها جلوه خوبی ندارد، همواره این سوال به ذهن می‌رسد که آیا این‌همه زرق و برق برای کار کردن واقعا لازم است؟

* کاپشن ورزشی : این لباس بسیار راحت هم حکم همان کفش ورزشی دارد. در عین حالی که زیبایی و راحتی بسیار زیادی دارد، برای محل‌کار اصلا مناسب نیست چرا که نه فرم رسمی دارد، نه شکلی اداری.

* عطرهای بسیار تند و سنگین: هیچ‌کس منکر این واقعیت نیست که استفاده از عطرها و ادکلن‌ها می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در دیدگاه اطرافیان بگذارد. مسلما زمانی‌که فردی بوی خوب و مطبوع می‌دهد کار کردن در کنار او به مراتب آرامش بیشتری دارد تا آن دسته‌ای که مدت‌ها رنگ حمام به خود نمی‌بینند. *صدف فاطمی.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید