استخدام مربی حق التدریسی آموزش فنی و حرفه ای

0
استخدام مربی حق التدریسی آموزش فنی و حرفه ای
استخدام مربی حق التدریسی آموزش فنی و حرفه ای

پاراف استخدام مربی حق التدریسی آموزش فنی و حرفه ای  : علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر پیگیری امور مربوط به استخدام مربیان آموزش فنی و حرفه ای حق التدریسی، گفت: از مجموع ۳ هزار و ۵۶۹ نفر مربی حق التدریس پذیرفته شده تاکنون برای حدود یک هزار و ۸۰۰ نفرمراحل استخدام انجام و احکام کارگزینی صادر شده است.

علی ربیعی در دستوری به رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نوشته است: مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای استخدام، موضوع را پیگیری کنند تا اقدام های قانونی با سرعت بیشتری دنبال شود.

در بخشی دیگری از نامه تاکید شده است: یکی از عوامل تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی توانمندسازی منابع انسانی از طریق مهارت آموزی و ارتقا مهارت شاغلان و جوانان جویای کار در بخش های مختلف از جمله صنعت، خدمات و کشاورزی است. با توجه به تحول در برنامه ها و تلاش مدیران و کارکنان سازمان برای رسیدن به اهداف مورد نظر انتظار می رود برنامه ریزی برای بخش های مختلف صنعتی، تولیدی و خدماتی اعم از دولتی و غیردولتی با اولویت مناطق محروم، شناسایی نیازها و سفارشات آموزشی این بخشها و سایر بخش های کشور به تناسب نیاز بازار کار نیز مورد توجه قرار گیرد.

محمد امین سازگارنژاد رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در اجرای این دستور در گزارشی اعلام کرد: از تمامی ظرفیت های ۱۰ گانه ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری به ویژه بندهای ۵ و ۱۰ فوق العاده های شغل و ویژه در سال گذشته و سال جاری برای افزایش حقوق و مزایای نیروی انسانی استفاده لازم به عمل آمده و میانگین حقوق و مزایای دریافتی آنها در دوره تصدی بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.

در خصوص مربیان حق التدریس نیز از مجموع ۳ هزار و ۵۶۹ نفر حق التدریس پذیرفته شده تاکنون برای حدود یک هزار و ۸۰۰ نفرمراحل استخدام انجام و احکام کارگزینی صادر شده است.برای یکهزار و ۷۶۹ نفر باقی مانده نیز تا پایان شهریور ماه تامین پست شده و مراحل استخدام انجام می شود. برای بقیه ۷۶۹ نفر نیز در نیمه دوم سال اقدام لازم به عمل می آید و روند استخدامی شماری که در فرآیند های اداری نتوانسته اند به طور کامل پذیرفته شوند نیز پیگیری خواهد شد.

سازگارنژاد درباره کارکنان قرار دادی این سازمان نیز گفت: حقوق، مزایا و اضافه کاری کارکنان قراردادی بر اساس دستور العمل مربوطه از ابتدای سال پرداخت و مقرر شده است از اول تیرماه برای جبران دریافتی این افراد حداقل مبلغ یک میلیون ریال به عنوان سایر مزایای رفاهی برای هر نفر ماهیانه تامین و پرداخت شود.

اختصاص یک درصد از اعتبارات آموزش کشور به سازمان فنی و حرفه ای

محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در نشست مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین و رؤسای سازمان‌های تابعه گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در ترسیم اطلس مشاغل و سفارش آموزش‌های هدفمند مهارتی همکاری نزدیکی داشته باشد.

سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار آموزش‌های دولتی کشور است که از این میزان ۲۷ هزار میلیارد در آموزش و پرورش و ۱۳ هزار میلیارد در بخش آموزش عالی کشور هزینه می‌شود و رقمی در حدود یک درصد اعتبارات آموزش کشور به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اختصاص می‌یابد.

وی اظهارداشت: این میزان صرف تجهیز منابع انسانی معطوف به اشتغال می‌شود، این در حالی است که ۷۰ درصداز ورودی‌های آن دو بخش دیگر به مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند تا مهارت کسب کنند. با این یک درصد امکان آموزش با کیفیت و استاندارد که پایداری شغلی را ایجاد کند وجود دارد و این توزیع ۴۰ هزار میلیارد تومان هوشمندانه نیست. نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست اظهارداشت: همه باید نسبت به آموزش حساسیت داشته باشیم.

همان‌طور که اهتمام داریم مشکل مالی کارگران و شاغلین بخش صنعت را حل کنیم باید مشکل مهارتی آنان را حل کنیم. وی با اشاره به نیروی ۵۰۰ هزار نفری شاغل در شهرک‌های صنعتی و واحد‌های کوچک و متوسط مستقر در آنها، خواستار ارائه سفارش حداقل ۲ و نیم میلیون نفر – ساعت آموزش مهارتی در سال ۹۵ شد.ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید