ساختار سازمانی و تشکیلاتی کمیته امداد مردانه است!

0

پاراف ساختار سازمانی و تشکیلاتی کمیته امداد مردانه است! :  سید پرویز فتاح در دیدار با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ساختار سازمانی و تشکیلاتی کمیته امداد مردانه است!. این در حالی است که این ساختار باید با زنانه شدن فقر در کشور، تغییر و در جهت اصلاح، حرکت کند.
فتاح پیش تر از یک میلیون و 700 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد خبرداد که یک میلیون تن را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.وی همچنین خواستار توجه جدی و اصولی به مساله فقر زنان در کشور شد.
فتاح بر رفع مشکل مسکن مددجویان و اعطای تسهیلات مسکن مددجویی با روان سازی بازپرداخت اقساط تاکید کرد و گفت: باید ساختار اداری امداد در جهت روان سازی خدمات و پرهیز از بروز برخی ناهنجاری ها اصلاح شود.
وی گفت: باید بپذیریم که با حل مشکل مسکن، معیشت و خدمات رسانی مناسب برای مددجویان و نیازمندان گام های مهمی در حل مشکلات خانواده های تحت حمایت و نیازمندان برداشته خواهد شد.
رییس کمیته امداد تاکید کرد: با عزمی راسخ و استوار و برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی در تلاش برای رفع مشکل مسکن مددجویان با اعطای تسهیلات و بازپرداخت آسان، هستیم و دراین راستا حمایت های قانونی مجلس شورای اسلامی و عزم دولت نقش بسزایی خواهد داشت.
فتاح تصریح کرد: همه مسوولان امداد همواره با تلاش مضاعف سعی در جبران کمبودها داشته اند و ما نیز در صدد هستیم با همکاری دولت و مجلس مشکلات نیازمندان به ویژه مددجویان را در بخش تامین اجتماعی مرتفع کنیم.
وی در ادامه با اعلام موافقت با کلیات طرح تفکیک خدمات حمایتی از توانبخشی گفت: در صورت تصویب دقیق و کارشناسانه، این طرح می تواند بسیاری از موازی کاری های کمیته امداد و سازمان بهزیستی را برطرف کند.
سید مهدی هاشمی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه ساختار کمیته امداد درونگرا است خواستار تغییر این رویکرد شد و افزود: این نهاد می تواند با استفاده از توان بخش خصوصی و همکاری کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تقاضای مسکن مددجویان را تامین کند.*ایرنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید