جبران قدرت خرید کارکنان دولت متناسب با تورم

0
جبران قدرت خرید کارکنان دولت متناسب با تورم
جبران قدرت خرید کارکنان دولت متناسب با تورم

پاراف جبران قدرت خرید کارکنان دولت متناسب با تورم : محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری در پایان سفر دو روزه خود به قم در نشستی خبری گفت: متناسب با تورم، جبران قدرت خرید کارمندان دولت را خواهیم داشت و توجه ویژه ای در برنامه ششم توسعه و به خصوص در بودجه ۹۵ در مورد حقوق بازنشستگان مخصوصا آن ها که از رده های درآمدی پایین تری برخوردار هستند شاهد خواهیم بود.

در سال هایی که در کشور تورم شتابان داشتیم در ابتدای سال افزایشی در حقوق کارکنان دیده می شد و مردم خوشحال می شدند ولی سال به نیمه نرسیده بود قدرت خرید کارمند از سال گذشته به دلیل تورم بالا کمتر شده بود.

وی در پاسخ به سئوال  نحوه افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده بیان داشت: در ارقام بودجه که ظرف هفته های آینده اعلام خواهد شد جزئیات آن در اختیار افکار عمومی قرار می گیرد.

وی ابراز داشت: در سال هایی که در کشور تورم شتابان داشتیم در ابتدای سال افزایشی در حقوق کارکنان دیده می شد و مردم خوشحال می شدند ولی سال به نیمه نرسیده بود قدرت خرید کارمند از سال گذشته به دلیل تورم بالا کمتر شده بود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به انتخابات اسفند ماه بیان داشت: در جامعه مردم سالار دینی مردم حق دارند تا سلیقه های مختلف سیاسی داشته باشند و وظیفه نظام سیاسی نیز آن است که اجازه دهد مردم متناسب با سلیقه های سیاسی خود فعالیت داشته باشند و محدود کردن مردم به جناح های خاص کمک به رشد نشاط سیاسی و ابتکار عمل نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: نظر رهبر معظم انقلاب که در انتخابات ۹۲ به صراحت بیان شد آن بود که رای مردم حق الناس است لذا هیچ کس به دنبال تحمیل رای یا تبدیل رای نباید باشد و مردم باید اجازه داشته باشند رای خود را با آگاهی و آزادی ابراز کنند.

نهاوندیان افزود: شاید دولت سلیقه سیاسی خاصی داشته باشد ولی در انتخابات وظیفه خود می داند زمینه تجلی پیدا کردن آرای مردم را فراهم کند و از این رو از استانداران، فرمانداران و هیات های اجرایی می خواهیم سلیقه سیاسی خود را تحمیل نکرده و خود را موظف بدانند تا بستر لازم برای تجلی سلیقه مردم فراهم شود.
وی ادامه داد: دولت وظیفه دارد همه را به سمت انتخاباتی سالم و قانونی تشویق کند که مردم حضور پرشور و پرشکوه داشته باشند و با این شرایط شاهد برنده شدن ملت خواهیم بود و باید همه مردم با سلیقه های مختلف احساس کنند فضای ابراز آرا دارند، نامزدها نیز با استفاده از فرصت های عادلانه رسانه ای نظرهای خود را بیان کنند.

وی با اشاره به هدف های سفر خود به استان قم بیان داشت: در این سفر خدمت مراجع تقلید رسیدیم که پیشوای فرهنگ دینی جامعه هستند و گزارشی از تلاش هایی که مجموعه خادمان ملت در نهادهای مختلف دنبال کرده اند به آن ها ارائه دادیم. وضعیت عمومی کشور در مسائل اقتصادی و بین المللی را در سفر دو روزه به قم به مراجع تقلید ارائه داده و از راهنمایی ها، ارشادها و تذکرهای مراجع تقلید نیز بهره مند شدیم. بیانات مراجع تقلید بیانگر خواسته های مردم است و ارشادهای مراجع در دولت مورد توجه اکید است و رئیس جمهوری تاکید همیشگی دارد که همه اعضای دولت از ارشادها و راهنمایی های مراجع استفاده کنند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید